Спікер Держдуми В'ячеслав Володін заявив, що як тільки була прийнята резолюція, "ми подали заявку на участь", пише "ТАСС".

Важливо: "Ворота пекла прочинились": як українські політики реагують на повернення Росії до ПАРЄ

Володін додав, що "російська делегація запрошена до роботи", а прийняте ПАРЄ рішення дозволяє російським парламентаріям "прийти в зал, почати роботу".

До російської делегації увійшли 22 людини: 14 депутатів "Єдиної Росії", по 3 депутати від ЛДПР і КПРФ, 2 – від "Справедливої Росії". Загалом російську делегацію складають 36 депутатів.

Українські депутати будуть оскаржувати повноваження РФ, щойно вона подасть свій список. Якщо це відбудеться, то розгляд цього питання призначать на середу, однак Росія вже у вівторок має намір відновити роботу в Асамблеї.

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка передбачає зміну санкційного режиму та повернення Росії до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. За ухвалу резолюції проголосували 118 депутатів, 62 – проголосували проти, 10 – утримались. Хто як голосував – читайте за посиланням.

Читайте також: Тепер вони відповідають за вбивства українців, – емоційна реакція Геращенко на рішення ПАРЄ

Чому Росія втратила право голосу у ПАРЄ?У 2014 році через події на Сході України та анексію Криму країну-агресора позбавили права голосу. У відповідь Росія припинила свою участь в організації та не платить відповідні внески. Потужне російське лобі вже неодноразово намагалось повернути РФ до складу ПАРЄ, проте увесь час ці спроби вчасно блокували.

Глава МЗС Клімкін заявив, що Україна вийде з Ради Європи, якщо Росії повернуть право голосу. На такі радикальні кроки наша країна може наважитись, адже якщо з Росії знімуть санкції, то це означатиме нормалізацію протиправних дій Кремля, а мінські угоди фактично втратять свій сенс.

Країни, які повернули Росію у ПАРЄ