Дві успішні атаки СБУ на Кримський міст в жовтні 2022 року та липні 2023 року продемонстрували, що Росія не здатна захистити цей логістичний об’єкт. Тож він і надалі перебуватиме під загрозою через винахідливість української спецслужби та військових.

Дивіться також Залежить від модифікації: до яких об'єктів у Криму зможуть діставати ATACMS

Окупанти не здатні вберегти міст

У новому розвідувальному огляді Міноборони Британії підбило підсумки про кепське майбутнє "незаконної забудови".

Хоч Кримський міст і повністю функціонує, але його використання залишається обмеженим через заходи, введені після першої української атаки в жовтні 2022 року, оскільки вантажівки та паливо продовжують перевозити поромами. Крім того, захист мосту вимагає від Росії постійної концентрації великих сил, які могли б бути розгорнуті в інших місцях,
– зазначає розвідка.

Окупанти тремтять за свої кораблі та Керченський міст

Нещодавно з'явилися супутникові знімки загороджень, які окупанти будують навколо Керченського мосту. Також загорожу вони звели й біля входу до Севастопольської бухти. Усе для того, аби захистити і міст, і судна від "Морських малюків", які вже пошкодили не один "кораблик".

7 жовтня Україна святувала річницю першої "бавовни" на Кримському посту. Тоді для проведення цієї операції використали вантажівку з вибухівкою. Вдруге міст задимів у липні 2023 року. Тоді його атакували унікальні надводні дрони, розробка СБУ.

"Морські малюки" прославилися атаками на низки російських суден.

  • 4 серпня російський десантний корабель "Оленогорський горняк" атакував надводний дрон. У ВМС вважають, що це судно більше не повернеться до Північного флоту Росії.
  • У ніч проти 5 серпня у районі Керченської протоки "малюки" штурмували чергове російське судно – танкер SIG.
  • 15 вересня український надводний дрон "вполював" біля Севастопольської бухти російський ракетний корабель "Самум".
  • Востаннє "Морські малюки" відпрацювали по буксиру "Ніколай Муру" та патрульному кораблю "Павел Державін".