Про це заявив голова МЗС України Павло Клімкін, передає "Українська правда".

"Якщо буде прийнято політичне рішення, то, як правило, в ООН на розгортання місії, а це досить масштабна місія, буде потрібно 6-9-10 місяців як мінімум. Не виключено, що навіть більше", – розповів міністр.

Читайте також: Ідея миротворців стає все більш примарною, – політолог

При цьому Павло Клімкін заявив, що навіть на цьому етапі існує небезпека зі сторони Росії.

Важливо, щоб це відбувалося так, щоб Росія не могла це заморозити на якомусь етапі і використати це для тиску на нас, і на Захід. Це має бути не географічна логіка – з лінії дотику і далі, а функціональна. Спочатку жорстка безпека, потім вся безпека, а потім тільки підготовка до наступних виборів і якийсь політичний компонент,
– підкреслив Клімкін.

Окрім того, для ефективної діяльності місії необхідно, щоб Росія забрали свою окупаційну адміністрацію.

"Старт миротворчої місії на Донбасі має розпочатися лише після виходу російських військ з тимчасово окупованих територій на Сході України. Будь-які інші опції – це замороження. А замороження – це ситуація, яка вибухне в кожну секунду, і Росія безумовно використає це", – заявив Клімкін.

Читайте також: Білорусь не зможе відправити миротворців на Донбас: у МЗС назвали вагому причину

Що таке миротворча місія? Це дії міжнародної спільноти задля запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. У 2017 році Президент України Петро Порошенко висунув ідею введення миротворців на всю територію Донбасу. У відповідь на це президент Росії Володимир Путін висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і ні на жодних інших територіях".