Про це сайту "24" розповів політичний експерт Василь Мокан.
Читайте також: Ще одна країна заявила про готовність відправити миротворців на Донбас
Проблеми української територіальної цілісності і безпеки всі знають і усвідомлюють. Але це не та проблема, якою переймаються поруч з іншими гарячими точками – Іраном, Сирією і КНДР. Українське питання розглядається в контексті інших тем, загальної глобальної російської агресії, але конкретних рецептів чи механізмів запропоновано не було,
– зазначив Василь Мокан.
Експерт підкреслює: розмови, поради і коментарі зводилися до одного – Україні потрібно продовжувати внутрішні перетворення.
"Ми повинні проводити реформи, піднімати економіку і так ставати сильнішими. Тільки тоді ми зможемо краще забезпечити свою територіальну цілісність. Зрозуміло, що НАТО не стане йти на пряме втручання і протистояння з РФ. Може бути допомога тільки дипломатичного і фінансового характеру на певних умовах", – говорить Мокан.
Більш детально про результати Мюнхенської конференції в матеріалі: Україна і світова безпека: війна в центрі Європи вже не хвилює Захід?
Крім того, політолог теж не бачить райдужних перспектив щодо введення миротворців на Донбас.
Ідея миротворців після коментарів Лаврова, що Росія не сприймає місію з мандатом по всій окупованій території – примарна. Ясно, що оголошений екс-генсеком НАТО Расмуссеном план, якого дотримуються Україна і США, починає розв’язання проблеми Донбасу не в інтересах Росії. Москва його блокуватиме і торгуватися за власний проект резолюції – поступове введення миротворців з паралельним виконанням Україною політичної частини мінських угод,
– наголосив Мокан.
Як вважає експерт, по миротворцях наступний етап переговорів, який може дати новий поштовх, буде на запланованій на березень зустрічі спецпредставника США по Україні Волкера і помічника Путіна – Суркова. Тоді, вважає він, можна буде говорити про перспективи місії в часовому розрізі.
Нагадаємо, на Мюнхенській конференції з питань безпеки Петро Порошенко озвучив свою позицію світовій громадськості. Зокрема, президент України наголосив, що Росія напала не лише на Україну, а на цивілізований світ. Крім того, на конференції Організація об'єднаних презентувала звіт щодо миротворчого контингенту на Донбасі високопосадовцям, включно зі спецпредставником Держдепу США з питань України Куртом Волкером. У документі, зокрема, йдеться про імовірних учасників місії, серед яких є і Білорусь.
Що таке Мюнхенська конференція з безпеки? Щорічна конференція, яка проводиться в Мюнхені з 1962 року. До 1993 року іменувалася Конференцією з військових питань і проводилася під егідою Християнсько-соціального союзу, з 1998 року фінансується урядом Німеччини. Учасниками форуму в перші 30 років були військові та політичні лідери держав НАТО, політологи і представники ЗМІ. З 1990-х років у конференції беруть участь представники України, Росії та інших країн Східної Європи, Китаю, Індії, Японії.
Виступ президента Росії Володимира Путіна на 43-й мюнхенській конференції 2007 року, отримало назву Мюнхенська промова, викликав великий резонанс у суспільстві та деякими політологами було названо початком нової холодної війни.