Блумберга обрали в 2009 році на третій термін, його підтримали 38 відсотків опитаних, тоді як Джуліані отримав тільки 31 відсоток голосів. Третє місце з 15 відсотками голосів зайняв Ед Коч, що керував Нью-Йорком з 1978-го по 1989 рік. На останньому місці (з початку 1980-х років Нью-Йорком керували лише чотири мера) виявився Девід Дінкінс з 9 відсотками голосів.

Медіамагнат Майкл Блумберг став мером Нью-Йорка в 2001 році за підтримки Рудольфа Джуліані, який вже провів на посаді глави адміністрації міста два терміни і в той момент не мав права виставляти свою кандидатуру. Колишній демократ Блумберг представляв на виборах Республіканську партію, проте в 2007 році він її залишив і став незалежним політиком.

Варто відзначити, що за діючими законами Блумберг не мав права балотуватися на третій термін, однак міська рада зробила для мера виключення всупереч ряду референдумів. Сам Блумберг пояснив необхідність балотуватися на третій термін світовою фінансовою кризою, в розпал якого жителі Нью-Йорка, на його думку, повинні мати право вибрати собі колишнього мера.

Джуліані довгий час вважався одним із самих популярних особистостей Нью-Йорка завдяки зусиллям по боротьбі із злочинністю і заходам щодо ліквідації наслідків терактів 11 вересня 2001 року. Після закінчення свого другого терміну журнал Time назвав його людиною року.