Це можна використати для розробки нових методів боротьби з раком, повідомляють вчені на сторінках журналу Nature.

Програмована смерть клітин, так званий апоптоз, - один з методів боротьби організму з інфекціями та іншими загрозами. Апоптоз запускається в нормальних клітинах організму при впливі певних біологічних молекул на спеціальний білок-рецептор CD95. Протягом багатьох років медики та вчені були впевнені, що неконтрольоване розмноження ракових клітин в організмі, не схильних до апоптозу, пов'язано з тим, що ці клітини якимось чином втрачають CD95. А за рахунок цього можуть розмножуватися неконтрольовано, уникаючи імунної реакції організму.

Група вчених на чолі з Маркусом Пітером професором Північно-Західного університету в США вперше показала, що насправді CD95 в клітинах ракових тканин зберігається. Але його функція змінюється на протилежну. Вчені показали, що блокування роботи білка CD95 в ракових клітинах призводить до зупинки їхнього розмноження і в деяких випадках супроводжується відмиранням ракових тканин.

Робота проводилася з декількома лініями ракових клітин людини і мишей. "Це відкриття змінює деякі парадигми в науці. Протягом 20 років учені намагалися використовувати CD95 для знищення ракових пухлин, однак нам вдалося показати, що насправді цей білок тільки підстьобує їх зростання", - сказав співавтор публікації Ернст Ленгуел з Чиказького університету.