На цій посаді Руслан Рябошапка замінив Юрія Луценка. Депутати Верховної Ради ІХ скликання підтримали кандидатуру, висунуту президентом. Проти у повному складі проголосувала "Європейська Солідарність", "Опозиційна платформа – За життя" взагалі не голосували.

А перед цим Рада звільнила Луценка з посади генпрокурора

Невдовзі Зеленський підписав указ №636 про звільнення Луценка з посади Генпрокурора та указ 638 про призначення Рябошапки на цю посаду Крім того, указом №637 президент звільнив Рябошапку з посади заступника керівника Офісу Президента України.

21 травня Володимир Зеленський призначив Руслана Рябошапку заступником глави Офісу Президента України. Вже 23 липня глава держави розповів, що розглядає кандидатуру Рябошапки на посаду генерального прокурора. Зеленський неодноразово наголошував на тому, що генерального прокурора потрібно змінити.

Рябошапка
Проект постанови про надання згоди на призначення Рябошапки Генпрокурором

Юрій Луценко написав заяву про відставку вранці 29 серпня.

Дивіться відео, як Рада голосувала за Рябошапку:

Що казав Рябошапка раніше про Генпрокуратуру?

Рябошапка не був багатослівним щодо роботи Генпрокуратури. Проте він дотримується таких основних думок:

  • Генерального прокурора необхідно змінити;
  • ГПУ має очолити не політик, а професіонал з вищою юридичною освітою і відповідним стажем роботи в правоохоронних органах;
  • Найкраще ліквідувати Генеральну прокуратуру як орган, а її основну функцію – державне обвинувачення – передати Мін'юсту.

29 серпня Рада нового скликання розпочала свою роботу. Вранці 224 новообрані народні депутати уже склали присягу. У порядку денному зазначено 27 пунктів – ознайомитися з ними можна тут.

Рада фракції розміщення депутатів парламент
Як розсадять депутатів за фракціями у новій Раді: інфографіка 24 каналу

Детально про Руслана Рябошапку – у матеріалі 24 каналу.