Про це військовий експерт Олег Жданов розповів у стрімі на своєму ютуб-каналі, повідомляє 24 канал. За його словами, міномети Tampella встановлені на броньованій платформі М113A2, що є по суті бойовою машиною піхоти.

Зверніть увагу Впевнено долає перешкоди: як броньовик IVECO LAV III допомагає нищити ворога на фронті

"Нам катастрофічно не вистачає мінометів"

За словами Жданова, саме у цьому одна з основних переваг важких мінометів із Литви.

Проблема полягає у тому, що нам катастрофічно не вистачає мінометів. Причому не просто мінометів калібру 120 міліметрів, вони у нас у мінімальній кількості є. Нам не вистачає самохідних мінометів на бронебазі,
– наголосив військовий експерт.

Як пояснив Жданов, міномети Tampella, які Литва передала Україні, мають невелику дальність ураження цілі.

  • Мінімальна відстань, на яку стріляє такий міномет, становить 400 – 450 метрів.
  • Максимальна дальність ураження – до 7,5 кілометрів.

Як міномети допоможуть у боротьбі з ворожою піхотою

Військовий експерт зазначив, що саме міномети є основним засобом боротьби з піхотою противника. Міномет набагато краще допомагає приборкати піхоту ворога, що наступає, аніж кулемет.

Якщо встановити такий міномет, який може вести вогонь по 5 – 6 мін короткими проміжками, то жодна піхота не добіжить до наших окопів,
– зазначив Жданов.

Він додав, що таким чином можна стримати наступ представників ПВК "Вагнера", які атакують наші позиції на Авдіївському, Бахмутському та Новопавлівському напрямках.

Читайте також На Донеччині батальйон росіян втратив 50% бійців, моральний дух ворога на нулі, – Генштаб

Міномети потрібні ЗСУ й під час наступу, адже ця зброя допомагає вибити ворога з окопів.

"Тільки міна, падаючи вертикально, залітає в окоп, у бліндаж – куди завгодно – і "виносить" звідти ворожу піхоту", – зауважив Жданов.

Міномет на базі БМП – дуже грізна зброя

Однак міномет, який перебуває на відкритій місцевості, є дуже вираженою ціллю. А от міномет на базі БМП – дуже грізна зброя.

Олег Жданов

Військовий експерт

Наскільки я пам'ятаю з історії Афганської війни, на максимальній дальності такий міномет калібру 120 міліметрів міг "навісити" на траєкторію 12 мін. Тобто перша ще не вибухнула, а 12 вже вийшла зі ствола. Після цього військові швидко згорталися та відходили. А відповідь уже прилітала по порожньому місцю.

Жданов зазначив, що завдяки тому, що міномети – самохідні, їхня маневровість і вогневі засоби стають набагато сильнішими. Військовий експерт додав, що це – саме те, що потрібно на сьогодні українській піхоті.

Олег Жданов розповів про роботу важких мінометів Tampella: дивіться відео

Військова допомога від партнерів України: останні новини

  • Як розповів речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, Україна отримає ППО Hawk і ракети до них. Такі системи допоможуть нашим силам ППО протидіяти не лише безпілотникам, а й крилатим ракетам, якими нам погрожує ворог.
  • Донедавна у США була категорична позиція щодо надання Україні безпілотників Gray Eagle. Однак після успіхів українських воїнів на Півдні у Вашингтоні все ж почали обмірковувати цей варіант.
  • Віцепрезидент Європейської комісії Жозеп Боррель повідомив, що Європейський Союз надав Україні щонайменше 8 мільярдів євро у вигляді військового обладнання.