Боротьба з корупцією у ГПУ
Кілька ентузіастів, які потрапили до системи Генпрокуратури — це Давід Сакваралідзе та Віталій Касько, вирішили розірвати кругову поруку і викрили корупцію у самому керівництві прокурату
Президент зайняв дуже безвідповідальну позицію щодо прокуратури. Він сказав, що потрібно миритися корупціонерам та тим, хто з ними бореться.
Люди, які причетні до корупції у ГПУ будуть намагатися спустити та затоптати справи проти них, а громадські активісти домагатися їх покарати. Сьогоднішнє засідання Комітеті із запобігання корупції мав на меті показати, що слідкуємо за цією справою і ми не дамо образити молодих заступників з ГПУ. Інша мета — підштовхнути депутатів, які вагаються, підтримати відставку Шокіна.
Відставка Шокіна
Попри те, що Президент призначає і звільняє генпрокурора, Верховна Рада може висловити йому недовіру. А для цього 150 депутатів мають підписатися за це. Наразі підписалося 100 депутатів.
Депутати з "Батьківщини", "Народного Фронту", та "БПП" не дають цих підписів.
Доля коаліції
Парламентська коаліція стоїть на роздоріжжі: або ми підемо шляхом боротьби з корупцією, або коаліція виявиться клептократичною. Тоді наша фракція "Самопоміч" готова залишити лави коаліції.
Для того щоб спрацював перший сценарій, новий керівник ГПУ повинен бути таким ефективним, як його два молоді заступники. Така людина має також очолити МВС.
Бо Арсен Аваков час від часу потрапляє у справжні скандали, після яких просто звільняє окремих начальників. Але він робить це після скандалів. Хіба він не бачив, що у Закарпатті чи на Одещині є величезні проблеми.
Покарання корупціонерів
Зараз корупціонери з ГПУ просто відкуповуються. Людина, яка їх дахує — Володимир Гузир, перший заступник генпрокурора Шокіна.
Якщо виборці будуть тиснути на уряд, парламентарів та Президента, тоді ці справи не вдасться зам’яти.
Коли вони постануть перед судом і будуть засуджені, ми можемо добре збагатити державу, бо Рада прийняла закон, що дозволяє повністю конфіскувати їхнє майно, походження якого вони не зможуть пояснити.