Однак новий пакет санкцій буде. Про це 24 каналу розповів політичний експерт Валерій Клочок. Але, за його словами, ЄС робить це не завдячуючи ситуації, до якої вони сами себе привели, а всупереч їй.

Зверніть увагу Армія Росії, доньки Кадирова, партії Держдуми й Лепс: деталі нового пакету санкцій Євросоюзу

Відбулися спекуляції

На думку експерта, Європа постала перед дуже серйозним викликом енергетичної безпеки, про яку говорили ще перед початком війни. Їхня залежність від російських енергоресурсів і російської економіки багато в чому формує їхню сьогоднішню позицію по енергетичному пакету.

Він вважає, що в середині ЄС також існують проблеми: останнє блокування допомоги Україні Польщею та Угорщиною, коли кожний виторговував свої преференції. Поляки – скасування податку, а угорці – повернення своїх коштів, необхідних їм в період пандемії коронавірусу.

"Фактично відбулися спекуляції на українському питанні", – зауважив Клочок.

Про перспективи наступних санкційних пакетів проти країни-агресорки: дивіться відео

ЄС потрішки змінюється

Він підкреслив, що Європейський союз, видаючи новий пакет санкцій, звітує, що, мовляв, ми щось зробили.

Але ми чудово розуміємо, що дев'ятий санкційний пакет це, за великим рахунком, ні про що,
– вважає аналітик.

На його думку, під тиском двох потужних міжнародних гравців США та Великої Британії, позиція ЄС потроху змінюється.

Цей опалювальний сезон 2022-2023 років Європа проходить успішно, але внаслідок війни, тому що вони купували шаленими темпами газ, вугілля, нафту до введення нафтового ембарго, – наголосив він.

Клочок вважає, якщо війна в Україні незабаром – приблизно за пів року – не завершиться нашою перемогою, тоді європейське суспільство почне ставити питання своїм очільникам: як санкційний пакет вплинув на допомогу Україні.

Наступні санкційні пакети будуть

"Маю переконання, що 10 та 11 санкційні пакети будуть потужнішими. Більш того, ці санкції будуть сильно бити по економіці Росії. Вже наступного року вона входить в непростий бюджетний процес. Будуть збільшені видатки на армію, а це потягне суттєве зниження соціальних стандартів", – наголосив експерт.

За його словами, хоча Путін впроваджує соціальні програми новонародженим, малозабезпеченим. Навіть дав команду роздавати землю в Криму та Підмосков'ї тим, хто воює, але все це йому не допоможе.

"ЄС має усвідомити, що їхня економічна політика призвела багато в чому до того, що Росія має дуже суттєві спекулятивні інтереси на енергетичному ринку Європейського союзу. Якщо вони це не переглянуть, буде непросто і їм, і нам", – зауважив Валерій Клочок.

Санкції проти Росії: що відбувається

  • Єврокомісія призначить очільника для нагляду за дотриманням санкцій проти російського президента Владіміра Путіна. Поки одні країни відмовляються співпрацювати з агресором, інші допомагають Путіну обходити санкції. Аби боротися з цим, ЄС призначить відповідальну особу.
  • Австралія вирішила запровадити санкції проти двох країн-терористок Росії та Ірану. Оскільки відносини між цими країнами лише зміцнюються, у всьому світі вирішують карати ці дві держави парою. Адже кожна з них відповідальна за атаки дронами-камікадзе по Україні.
  • Міністерство фінансів і Держдеп США розширили санкційний список проти Росії. Нові обмеження запровадили проти губернаторів, мільярдерів і банків. До санкційного списку додали одразу 18 організацій, пов'язаних із сектором фінансових послуг Росії. Окрім того, відомого олігарха, мережі його організацій та ще 40 осіб, пов'язаних з ворожим урядом.