Таку думку 24 каналу висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Увага Загострення на фронті: військовий назвав причини ескалації на Донбасі
Не треба робити поспішних висновків щодо переговорів у Мінську. Поки невідомо точно, в яких пунктах буде розведення військ. У Парижі на нормандській зустрічі було домовлено про три пункти. Наразі мовиться про два. Що стосується Консультативної ради, – немає подробиць, що за цим стоїть. Тому треба почекати офіційних роз'яснень,
– зауважує Володимир Фесенко.
Важливо! Загалом на Донбасі у 2020 році загинули вже 23 українські воїни. Зі списком решти загиблих можна ознайомитися за цим посиланням.
Політолог відзначає: обмін полоненими – важлива гуманітарна місія. Втім, на жаль, не особливо впливає на завершення збройного конфлікту на Донбасі. При цьому експерт наголошує: не можна відкривати нові КПП.
За початок березня втрати України рівноцінні втратам за весь лютий. До того були снайперські обстріли, а зараз бойовики обстрілюють із мінометів і гранатометів. Тобто, відразу гине багато людей. Це цілеспрямовані обстріли. Тому про жодні відкриття КПП не може бути й мови, поки бойовики стріляють із забороненої мінськими домовленостями зброї,
– підкреслює Фесенко.
Які результати чергового засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську
11 березня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Участь у заході взяли керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак і заступник керівника адміністрації російського президента Дмитро Козак.
Сторони досягли домовленостей щодо таких питань:
- обмін утримуваними особами;
- розведення сил і засобів;
- одночасне відкриття контрольних пунктів у Золотому та Щасті.
- запровадження Консультативної ради.