Таку думку в ефірі 24 каналу висловив власний кореспондент УНІАН у Москві Роман Цимбалюк. На його думку, так звана хакерська атака США є маячнею.

До теми У Росії розпочалися вибори до Держдуми: Україна закликає не визнавати результати

У Москві заявили про "хакерську атаку" США

Журналіст вважає, що Кремль такою заявою демонструє те, що нібито хтось не хоче парламентські вибори.

Вони шукають на виборах ворогів. Хтось обов'язково має прийти й завадити їм створити більшість "Єдиної Росії" для так званого нового парламенту.

Роман Цимбалюк

Журналіст

За словами Цимбалюка, навіть якщо і заява Москви відповідає дійсності, то навряд атака вплинула б на хід голосування. "Росія зараз заявляє, що все гаразд. Вони знову всіх подолали й знову Путін усіх переміг", – підсумував кореспондент.

Путін проголосував онлайн

Цимбалюк також розповів, що на виборах у Держдуму Володимир Путін уперше проголосував онлайн. Очільник Кремля зазвичай приходив голосувати на дільницю наживо.

"Путін переховується зараз у "бункері" через коронавірус у людей із його оточення", – пояснив медійник.

Що саме заявили у Росії?

Про хакерські атаки повідомила глава Центрвиборчкому Росії Елла Памфілова. Чиновниця запевнила, що на портал федеральної платформи дистанційного електронного голосування "йдуть серйозні інтернет-атаки". Нібито 50% із них – зі Сполучених Штатів Америки, з Німеччини – 25%, з Кореї – 20%, а з Китаю – 5%.

Роман Цимбалюк розповів про парламентські вибори в Росії: дивіться відео

Парламентські вибори у Росії: найголовніше

  • У Росії 17 вересня стартували парламентські вибори. Голосування за депутатів, які потраплять у Держдуму, триватиме до 19 вересня. Через пандемію коронавірусу запровадили й онлайн-голосування.
  • На окупованій Донеччині та Луганщині бойовики відкрили майже 400 пунктів для голосування. Ба більше, саме мешканці ОРДЛО з російськими паспортами мають змогу віддати свій голос в інтернеті.
  • Кремль організував на Донбасі спецавтобуси для голосування в Росії. У школах анексованого Криму через вибори окупанти навіть скасували уроки.
  • Україна не визнає вибори легітимними та закликає світову спільноту до такої ж позиції. Рада нацбезпеки вже наклала санкції на 53 членів територіальних виборчих комісій на окупованих територіях, а також 33 кандидатів у Держдуму.