Серед громад УПЦ МП є "живі парафії, а є не живі парафії", розповів архієрей Православної церкви України Олександр Драбинко в інтерв'ю "Прямому".

Читайте також: "За вуха нікого тягнути не будемо": Порошенко розповів про своє ставлення до парафіян УПЦ МП

"Ми маємо на увазі те, що реєструються статути парафій паралельно з існуючими Київського патріархату або Греко-католицької церкви. І вони можуть бути зареєстровані для 10 чоловік: коли збирається десятка так звана, община, реєструє статут, і вона на папері існує як штатна одиниця, але вона може не мати священика. Вона може бути просто зареєстрована за юридичною адресою", – пояснив архієрей.

Тому, реальна кількість парафій Московського патріархату в Україні є меншою від кількості офіційно зареєстрованих.

Ми можемо говорити чітко про 9-10 тисяч реальних парафій сьогодні в Українській православній церкві Московського патріархату,
– додав Драбинко.

Читайте також: Як церквою Московського патріархату керують з Росії: докази від журналістів 24 каналу

Як змінилася кількість парафій УПЦ МП після створення Православної церкви України:

– 15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков у єдину помісну незалежну церкву – Православну церкву України. 6 січня ПЦУ офіційно отримала Томос про автокефалію від Вселенського патріарха Варфоломія.

– До 20 березня УПЦ МП повинна перейменуватися на Російську православну церкву.

– Після створення ПЦУ під її юрисдикцію почали переходити парафії храмів УПЦ МП. Загалом Московський патріархат вже покинули понад 120 парафій, які приєдналися до Православної церкви України.