Про це голова Пентагону Ллойд Остін заявив під час брифінгу у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Він наголосив, що системи ППО будуть доставлені в Україну настільки швидко, наскільки це буде можливо фізично.
Увага Єрмак анонсував закриття неба над Україною у вигляді нових систем ППО
Нові системи протиповітряної оборони будуть надані Україні так швидко, як ми фізично зможемо доставити. Ми також намагаємось забезпечити додатковими боєприпасами існуючі системи, які використовують ЗСУ,
– зазначив голова Пентагону Остін.
Попередньо, голова Офісу Президента Андрій Єрмак наголосив, що посилення системи ППО – це перший пункт "Рамштайну". Тож, Україна сподівається на історичне рішення.
Сподівання на сучасні ППО також висловив радник ОП Михайло Подоляк. Він наголосив, що найголовнішим питанням, яке обговорюють на саміті – є захист українського неба.
До слова, міністр оборони України Олексій Резніков сьогодні підтвердив, що в Україну вже прибула німецька система протиповітряної оборони IRIS-T. Україна стане першою країною, яка випробує IRIS-T у бойових умовах та отримає на озброєння модифікацію середньої дальності.
Як працює інтегрована система ППО
Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі пояснив, що Україна отримає від партнерів інтегровану систему протиповітряної оборони, яка включає системи малої, середньої та великої дальності.
Інтегрована система не контролює весь повітряний простір над Україною, але розроблена таким чином, щоб контролювати пріоритетні цілі, які Україні потрібно захищати,
– пояснив Міллі.
За словами генерала Міллі, у багатьох країн які присутні на зустрічі "Рамштайн" на сьогодні є багато різних систем.
"Завдання буде полягати у тому, щоб об'єднати усе це, уможливити розгортання цих систем, забезпечити їхній зв'язок з командними центрами, з радарами, щоб вони могли "говорити" між собою… Це досяжно, і це те, що ми ставимо за мету", – додав генерал.
Головне про історичний "Рамштайн"
- Шостий "Рамштайн" розпочався у Брюсселі за участю очільників Міністерств оборони та воєначальників із майже 50 країн світу.
- Окрім засідання групи у форматі "Рамштайн", в Брюсселі сьогодні проходила зустріч міністрів оборони країн-учасниць НАТО та засідання Контактної групи з питань оборони України.
- Під час зустрічі Німеччина повідомила, що передасть Україні найближчими тижнями САУ Panzerhaubitze 2000 та РСЗВ MARSII.
- До слова, Україна також сподівається отримати далекобійні ракети ATACMS, артилерію та колісну техніку для піхоти.
- Міністр оборони США Ллойд Остін на зустрічі "Рамштайн" заявив, що ЗСУ вже змінили хід війни. Він запевнив – союзники і надалі зміцнюватимуть обороноздатність українського війська.
Більше про те, що може отримати Україна у рамках нового "Рамштайну": дивитись відео