Як передає інформаційна агенція "РИА Новости", не отримав, зокрема, візу США голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов. Таким чином він не зможе взяти участь у Генасамблеї ООН.
Зверніть увагу! Коли Зеленський зустрінеться з Трампом і виступить на Генасамблеї ООН: точна дата
"Порушуючи свої зобов'язання перед міжнародною спільнотою, американська сторона не оформила вчасно візи для низки членів офіційної делегації, включно зі мною, і групи супроводжуючих осіб, які планували вилетіти 23 вересня до Нью-Йорка для участі в роботі 74-ї сесії Генасамблеї ООН", – заявив він.
За його словами, мовиться здебільшого про представників російського МЗС, які повинні були вилетіти до Нью-Йорка, "щоб забезпечити змістовну роботу російської делегації". Це передусім фахівці різних напрямів і департаментів, які ведуть відповідну проблематику на Генасамблеї ООН.
У коментарі виданню "Коммерсантъ" він розповів, серед тих, хто не отримав візи, – голова комітету Держдуми з міжнародних справ Леонід Слуцький і головний перекладач і керівник апарату голови МЗС Росії Сергій Бутін.
Таку ситуацію він назвав "обурливою акцією", що не має жодних пояснень. Щоправда,за його словами, росіянам у візах не відмовили – їм лише не повернули вчасно паспорти, і ті зараз перебувають у посольстві США в Москві.
"Американська сторона нібито посилається на технічний характер проблеми, на терміни подачі документів. Це не так. Документи подавали в ті терміни, які вказали самі американські дипломати. Документи, які здавали для оформлення раніше (за кілька місяців до вильоту) було повернуто з формулюванням "рано здали", – переконує співрозмовник ресурсу, що працює у структурі МЗС Росії.
Очільник російського МЗС Сергій Лавров про інцидент вже знає. Зауважимо, делегація, до якої входив Косачов, власне і мала супроводжувати Лаврова під час його поїздки до Нью-Йорка на сесію Генасамблеї ООН.
Цікаво! Хто представлятиме Україну на Генасамблеї ООН: Зеленський затвердив склад делегації
"Звісно, будуть жорсткі кроки за лінії МЗС. Наскільки вони отримають відповідний характер, ще треба буде обговорити. Але те, що мені та моїм колегам не надано можливість брати участь в роботі офіційної делегації, – це ще один, і дуже важкий, подразник в наших двосторонніх взаєминах Американці радикальним чином порушують свої зобов'язання, як країни, на території якої розташовується ООН, і як постійний член Ради безпеки ООН, який несе особливу відповідальність за забезпечення роботи всієї організації", – додав Косачов.
Інформацію про невидачу віз підтвердила офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова. На її переконання, це "черговий акт зневаги правами суверенних держав і міжнародних організацій і нездатність хоч якось пристойно виконувати власні міжнародно-правові зобов'язання". Також Захарова заявила, що ця ситуація стане центральною темою розмови Лаврова з держсекретарем США Майком Помпео у Нью-Йорку.
74 сесія Генеральної Асамблеї ООН розпочалася у Нью-Йорку ще 17 вересня. У перші дні вирішували здебільшого процедурні питання. Більш цікава частина, а саме етап дебатів стартував напередодні – 23 вересня за місцевим часом (в Україні вже було 24 число). Формально 74 сесія триватиме рік – до вересня 2020 року, коли мають відкрити наступну.
Під час 74-ї сесії мають обговорити й українське питання, зокрема ситуацію на окупованих територіях. Також на неї вже прибув Президент України Володимир Зеленський.