Про це 24 каналу сказав політичний експерт Валерій Клочок. Він наголосив, що військова, фінансова й геополітична підтримка України з боку Британії залишається такою самою, як за прем'єрства Джонсона.

Зверніть увагу Китай і США на G20 поділять Росію та визначать фінал війни, – Давидюк

Яка політика Британії щодо України

Клочок зауважив, що колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон є улюбленцем українців, тому що був послідовний у своїй підтримці нашої держави. У грошовому еквіваленті Британія надала Україні не так багато, як, наприклад, США, а приблизно у 20 разів менше.

Чому так? Давайте ми з вами з'ясуємо такий момент. Велика Британія діє фактично в унісон зі США. Велика Британія не є членом Європейського Союзу. Велика Британія діє фактично як самостійний гравець на геополітичній платформі. Тобто вона підтримує політику протистояння Росії й разом із тим не є спільником Європейського Союзу,
– заявив політичний експерт.

Тобто, за його словами, цей момент є визначальним. Питання в тому, як це може відбуватися. Експрем'єр Борис Джонсон неодноразово натякав під час несподіваних поїздок до України на ймовірність створення спільного військово-політичного союзу, який би дав нам змогу протистояти Росії. Але ця заява пролунала раз, після чого відійшла десь на задній план.

Клочок припустив, про що може заявити прем'єр Британії щодо Росії на саміті G20: дивіться відео

Про що може заявити Сунак на саміті G20

Клочок зазначив, що створення такого союзу нібито зараз на часі, але потребує відповідних ухвалених рішень. До того ж питанням залишається те, хто у нього ввійде. Безумовно, це має бути вісь від Балтійського до Чорного моря, непогано було би, якби приєдналася ще й Туреччина.

Це майже класичний варіант Балто-Чорноморського союзу, який бере свою історію ще з початку XX століття і в тій конструкції, яка тоді пропонувалася і Пілсудським, і Скоропадським, зокрема, була підтримана. Не було лише Великої Британії. Сьогодні вона там якось з'являється,
– наголосив політичний експерт.

Він заважив, що Джонсону не дали цього реалізувати, знявши із посади. Ліз Трасс недовго була прем'єркою. І зрештою так вийшло, що Ріші Сунак став одноосібним кандидатом на пост глави британського уряду. Водночас подейкують, що нібито Джонсон і Сунак зустрічалися в ніч перед офіційною реєстрацією останнього єдиним кандидатом на посаду прем'єр-міністра.

Усі ці пазли означають те, що політика послідовності дій Великої Британії на чолі з прем'єр-міністром Борисом Джонсоном залишається за Сунака. Нічого не змінилося – військова, фінансова, геополітична підтримка залишається такою самою,
– сказав Клочок.

На його думку, Сунак продовжуватиме політику Джонсона. Тим паче він заявив, що "дасть ще більше". Найімовірніше, що Сполученим Штатам Америки необхідно бути лідером у допомозі Україні. Не виключено, що існувала навіть подібна домовленість. Тому що не можна говорити про те, що Британія не потягнула би фінансово війну України проти Росією, адже у неї дуже потужна економіка навіть на тлі нинішньої кризи.

Відтак абсолютно очевидно, що Сунак може навіть сказати у своїй промові про те, що є попередня домовленість про реалізацію проєкту, який анонсував ще Борис Джонсон. Сунак залишається послідовником,
– вважає політичний експерт.

Він не виключає, що через деякий час Джонсон знову повернеться на посаду прем'єр-міністра у Великій Британії. Шанси на це є дуже високими.

Що відомо про майбутній саміт G20