Про це у статті для Frankfurter Allgemeine Zeitung пише Конрад Шуллер.

Читайте також: Вихід Росії з СЦКК – це початок провалу миротворчих зусиль на Донбасі, – The New York Times

Декілька факторів вплинули на стримування цієї війни, зауважує журналіст: "це і антиросійські санкції, і зміцнення української армії, і мінські угоди, які ніколи не дотримуються, але визнаються всіма сторонами конфлікту". Місія спостерігачів ОБСЄ і україно-російський Спільний центр контролю та координації також зіграли велику роль у деескалації конфлікту, однак тепер, після рішення Росії вивести своїх офіцерів із СЦКК, миротворці перебувають у небезпеці, попереджає автор статті.

Як зазначив у розмові з виданням перший заступник голови місії ОБСЄ Александр Хуг, за допомогою СЦКК вдавалося регулярно координувати дії з обома сторонами конфлікту, однак вивидення російських військових зі Спільного центру контролю призведе до того, що миротворча місія зможе проводити певні заходи лише в обмеженому обсязі". Найбільші побоювання Хуг тепер пов'язує з тим, що такий крок Росії "негативно позначиться на реалізації режиму перемир'я в цілому", йдеться у публікації.

Нагадаємо, 9 грудня Росія припинила участь у Спільному центрі контролю і координації (СЦКК). Причиною рішення став запланований з 1 січня 2018 року новий порядок в'їзду в Україну громадян Росії, в тому числі введення попереднього електронного повідомлення про намір відвідати країну. 20 грудня всі російські офіцери СЦКК покинули територію України.