Таку думку 24 Каналу висловив військовий оглядач Роман Бочкала, зауваживши, що першочергово це були б ризики для Путіна. Він додав, що президент Росії це чудово розуміє.
До теми У Росії можлива велика мобілізація після переобрання Путіна: як збиратиме людей на війну
"Він намагається максимально камуфлювати війну від пересічного росіянина, який проживає у Москві, Петербурзі, Єкатеринбурзі, Казані, Владивостоці", – сказав Бочкала.
Тобто мовиться про великі міста, які визначають, умовно, "пасіонарне ядро" путінської Росії. А коли буде відкрита мобілізація, то війна прийде в усі ці міста. Тоді кожен росіянин відчує, що це таке. Тому очільник Кремля і намагатиметься такі подібні рішення відкладати.
Що робити Україні
Тотальна мобілізація у країні-агресорці буде викликом для України. Тому держава має підготуватися до будь-яких сценаріїв.
"Симетрично ми не можемо на це відповідати, оскільки у нас втричі менше населення. Немає ресурсів, які має Росія", – наголосив військовий оглядач.
Тому далі треба рухатися асиметрично. Зокрема, технологічно. Україні треба переозброюватися, розвивати свій військово-промисловий комплекс і діяти в синергії із західними країнами. Варто застосовувати нові технології для розвитку систем озброєння.
Також мовиться про контрнаступальні дії. Росіянам дуже дошкуляє "бавовна", яка відбувається за лінією фронту у самій країні-агресорці. А якщо ворогу це "боляче", то треба далі тиснути та збільшувати можливості, аби діставати окупантів у їхньому тилу.
Упевнений, що, навіть, якщо буде тотальна мобілізація, з урахуванням розвитку технологій, переозброєнням української армії, це Путіна не врятує,
– наголосив Роман Бочкала.
Росія проводить мобілізацію
- В українській розвідці заявляють, що Росія готова до відкритої масової мобілізації. Однак, оголосити її поки що не можуть. На це впливають, зокрема, вибори президента країни. Їх проведуть весною 2024 року.
- Секретар РНБО Олексій Данілов також переконаний, що країна-агресорка може розпочати тотальну мобілізацію після виборів. Мовляв, тоді режим Путіна "зацементується" і "руки будуть розв'язані".
- Окупанти проводять мобілізацію і на тимчасово окупованих територіях України. Найгірша ситуація – у Луганській та Донецькій областях. На другому місці – Крим. А далі – південні регіони. Після примусової паспортизації людей ставлять на облік. Згодом – примусова мобілізація.