У НГУ нагадали, що 16 січня Рада попередньо схвалила законопроєкт про розвідку №2412-д. Згідно з ним, НГУ не має права бути органом розвідки, проте є суб'єктом розвідувального товариства. А підрозділи розвідки органів військового управління та військових частин НГУ у визначеному законом порядку можуть залучатися до виконання окремих розвідувальних завдань.

Дізнайтеся більше про суть законопроєкту про розвідку

Чому Нацгвардії довелось публікувати спростування

У відомстві пояснили, що останніми днями на інформаційних інтернет-ресурсах з'явилися неправдиві повідомлення "Центру протидії корупції" про розширення можливостей підрозділів НГУ у проведенні розвідувальних заходів, "які ґрунтуються на поверхневому та нефаховому вивченні законопроєкту №2412-д".

На сьогодні розвідка є невіддільним елементом ведення бойових дій на сході України, тож надання НГУ цих функцій дозволяє ефективніше застосовувати підрозділи Нацгвардії у зоні Операції Об'єднаних сил та зберегти життя особового складу,
– пояснили у пресслужбі НГУ.

У відомстві також дали роз'яснення щодо версій про можливість свавілля та необмеженого використання повноважень НГУ. У законопроєкті про розвідку вказано, що "підрозділи розвідки органів військового управління та військових частин НГУ, що в межах визначених законодавством повноважень здійснюють діяльність із метою розвідувального забезпечення застосування Національної гвардії України". Це унеможливлює будь-які заходи, що не стосуються виконання завдань, визначених законом про НГУ.

Читайте також: Зеленський підписав указ про призов у 2020 році: що зміниться

Крім того, у НГУ запевнили, що цим проєктом закону пропонується впровадити широкий демократичний цивільний контроль та нагляд за суб'єктами розвідувальної спільноти.

Дивіться відео: що кажуть експерти про законопроєкт