Таку думку висловив секретар РНБО Олександр Данилюк у ефірі ток-шок "Право на владу" на "1+1". Він переконаний: якщо не баритись із формуванням нового уряду, то черговий транш від МВФ можна отримати швидше.

Читайте також: Місія МВФ їде з України

"Отримання траншу МВФ могло б значно затягнутися, якщо би вибори проходили у жовтні. Тоді МВФ мав би чекати, поки сформується новий коаліційний уряд, а це могло б тривати до кінця року. Таким чином, команда нового президента Володимира Зеленського прискорила отримання траншу. В іншому випадку Україна могла б зіткнутися із фінансовою кризою", – прокоментував чиновник.

Коротко про травневу місію МВФ в Україні

Нині стосунки між Україною та МВФ є доволі туманними для широкого загалу – раз по разу лунають заяви від провладної верхівки про припинення співпраці з МВФ. За ними лунають заяви, які спростовують попередні. І так по колу.

Якщо взяти до уваги факти та позицію МВФ, то виходить така картина:

  • Представники Фонду до України приїхали 21 травня. Вони планували зустрітися з українськими урядовцями, щоб обговорити виконання вимог МВФ. А за підсумками роботи місії МВФ мало б бути ухваленим рішення про готовність України до отримання нового траншу у розмірі 1,3 мільярда доларів;
  • 22 травня міністр Кабміну Олександр Саєнко поширив інформацію про те, що МВФ обурило рішення Володимира Зеленського розпустити парламент, тому місія Фонду покинула Україну. Та це виявилося фейком – експерти МВФ залишилися в Києві;
  • 23 травня у МВФ заявили, що Фонд повернеться до обговорення подальшої тісної співпраці з Україною після виборів до Верховної Ради та призначення нового Кабінету Міністрів. При цьому коментувати політичну ситуацію в країні МВФ не буде;
  • 29 травня місія МВФ на чолі з керівником місії Роном ван Роденом поїхала з України. Проте вона готова повернутися до Києва для продовження дискусій після парламентських виборів в Україні, щойно новий уряд визначиться з пріоритетами своєї політики.

Раніше Данилюк запевнив, що Україна не збирається припиняти співпрацю з МВФ. Мовляв, Україна має потребу у підтримці Міжнародного валютного фонду, Світового банку та Європейського банку реконструкції та розвитку з огляду на те, що розпочаті зміни мають бути закінчені. Тому співпраця з ними буде продовжена.

Коротко про епопею з відставкою прем'єра Гройсмана

Гройсману не вдалось піти у відставку. 30 травня Верховна Рада не підтримала рішення прем'єра скласти свої повноваження. Попри те, що більшість депутатів проголосували "за", необхідних 226 голосів так і не набрали. 97 нардепів проголосували "за", 63 – висловилися "проти", 60 – утримались, 87 – не голосували.

Гройсман оголосив про власну відставку з посади прем'єр-міністра України на брифінгу 20 травня, у день інавгурації нового президента Володимира Зеленського. Гарант під час промови у Верховній Раді заявив про те, що чинний уряд повинен скласти свої повноваження. За словами Гройсмана, уряд складає свої повноваження, згідно з чинним законодавством України, перед новообраною Верховною Радою України, а не перед новообраним президентом.

Прем'єр додав, що були надії скористатися нагодами, які створили президентські вибори в Україні 2019 року, об'єднати уряд, парламент і президента заради розвитку України. Але інавгураційна промова Володимира Зеленського показала, що у нового президента України – інші пріоритети.

Кабінет Міністрів на чолі з Володимиром Гройсманом працює три роки – з квітня 2016-ого. На посаді прем'єра Гройсман замінив Арсенія Яценюка.

Гройсман не пішов у відставку: відео