Україна має право вийти з Мінського процесу
Нардеп зазначив, що Мінські домовленості закінчились ще 31 грудня 2015 року. Про це Мережко розповів в інтерв'ю Lb.ua.
До теми Мінські переговори: чому представники Путіна влаштовують істеричні демарші
В тому випадку, якщо Україна дотримує свої зобов'язання, а Росія – ні, у нас з'являється право – і я тут проводжу аналогію з міжнародним договором – через недотримання і порушення домовленості контрагентом вийти з процесу,
– наголосив Мережко.
У цьому разі про зняття санкцій проти Росії не мовиться, адже саме Москва буде винувата у ситуації, що склалась, а не Київ.
Приклади невиконання домовленостей Росією
На сьогодні, зауважив Мережко, відбувається спроба наповнити Мінські домовленості новим змістом. Проте розробку нових угод наразі не планують.
Такого плану немає. Зараз ми зосереджені лише на сумлінному виконанні того, що зафіксовано в тексті мінських угод, попри всі інтерпретації на деякі положення, які ми відкидаємо,
– додав Мережко.
Щодо несумлінності Росії у виконанні угод, то таких прикладів можна знайти чимало, зокрема, проведення так званих "виборів" на окупованих територіях.
Протистояння Росії та України на мінських переговорах
- На мінських переговорах щодо врегулювання збройного конфлікту на Донбасі Росія намагається залякати Україну.
- Серед причин: у Кремлі не змогли добитися прямих переговорів України з окупаційними адміністраціями.
- Росії також дуже потрібно послабити санкції.
- На пресконференції 20 травня президент Зеленський заявив, що не хотів би застосовувати план "В" і "С" у мінських переговорах. За його словами, Україна боротиметься до кінця за "Мінськ", адже з домовленостями пов'язані санкції проти РФ.
- Україна неодноразово наполягала на поверненні контролю над кордоном, виведенні з ОРДЛО іноземних збройних формувань, після чого можна буде говорити про проведення місцевих виборів.
- 20 травня ватажки терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" повідомили про приведення військ у бойову готовність.
- Після цього президент Володимир Зеленський заявив про скликання екстреного засідання Тристоронньої контактної групи.
- 22 травня на переговорах ТКГ Росія звинуватила українську сторону в небажанні обговорювати додаткові заходи про дотримання режиму припинення вогню. А представник РФ у Тристоронній контактній групі Борис Гризлов заявив, що проросійські бойовики не планують скасовувати рішення про так звану "бойову готовність" на Донбасі.
- Гризлов висловився категорично проти відновлення контролю України над кордоном.