Про це генерал-майор ЗСУ повідомив під час міжнародного круглого столу на тему: "ПДЧ для України: чи готовий до цього Альянс і чи готова Україна?".

Читайте також Україна лідирує з виконання завдань серед претендентів в НАТО, – Хомчак

У червні питання про надання нам Плану щодо членства в НАТО не буде вирішено. І за рахунок використання агентів впливу. Росія наростила (свої позиції – 24 канал) і я думаю, що декілька країн будуть проти,
– сказав він.

Сергій Кривонос переконаний, що паралельно з рухом до Альянсу Україна повинна прагнути отримати статус стратегічного партнера США поза НАТО.

Військовий додав: "Те, що ми можемо більш-менш реалізувати, – це стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами поза членством НАТО".

Насамкінець генерал-майор зазначив, що зараз головне, щоб завищені очікування щодо отримання ПДЧ не призвели до інформаційної паніки про "зраду та про покинуту Україну".

Вступ України в НАТО: що відомо

  • У 2008 році Україна разом з Грузією подала заявку про вступ до НАТО. Однак тоді на Бухарестському саміті це прагнення зафіксували лише як майбутню мету.
  • НАТО визнало Україну учасником Програми розширених можливостей 12 червня 2020 року.
  • Втім, перш ніж вступати в Альянс, Україна має отримати План дій щодо членства в НАТО.
  • Президент України Володимир Зеленський нагадав, що чекає на розширення співпраці.
  • Глава США Джо Байден наголосив, що підтримує членство України в Альянс. Таку ж думку висловили на комісії Україна – НАТО.

До теми НАТО не виконує обіцянку щодо надання Україні ПДЧ, – Кулеба