Французькі безпілотні літальні апарати AAROK будуть виробляти в Україні. Відповідну угоду підписала компанія-виробник Turgis & Gaillard та "Антонов".
Дивіться також ЗСУ побили рекорд знищення російської артилерії: чому це так важливо для просування наших військ
БпЛА призначений лише для ЗСУ
Тепер компанії мають узгодити деталі подальших дій на промисловому та експлуатаційному рівнях. Очікується, що перший український аналог французького дрона виготовлять вже наступного року. У компанії зазначили, що саме українська сторона обрала дизайн дрона.
Далі потрібно обрати майданчик для складання БпЛА й вирішити, яке французьке та українське обладнання необхідне для комплектування безпілотника.
Україна виготовлятиме французький БпЛА / Фото: Turgis & Gaillard
Фанні Тюржі, очільниця французької компанії-виробника, наголосила, що AAROK, який випускатиме "Антонов", не підлягатиме експорту. Він призначений лише для Збройних сил України.
Як AAROK може допомогти на фронті
Цей французький дрон літає на середній висоті, проте має велику витривалість. Він може переносити різні датчики та озброєння, залежно від місії. Його презентували у червні 2023 року.
Технічні характеристики
- розмах крил – 22 метри;
- довжина – 14 метрів;
- злітна вага – 5500 кілограмів;
- швидкість – 463 кілометрів за годину;
- час польоту – 30 годин;
- максимальна висота польоту – 9144 метри;
- тип двигуна – авіаційний газотурбінний.
Компанія-виробник заявляє, що їхній дрон може стати "вирішальним активом" у боях майбутнього.
У компанії також переконують, що цей БПЛА збирає і поширює інформацію швидко і безпечно.
AAROK може виконувати розвідувальні та спостережні завдання, але також призначений й для ураження ворога. Дрон здатен переносити озброєння та надавати підтримку з повітря, а також коригувати вогонь по цілях. Французьким БпЛА можна керувати з будь-якої точки світу завдяки супутниковому каналу зв'язку.
Дрони: останні новини
- Володимир Зеленський повідомив, що Україна створює перший у світі флот морських дронів. Вони вже не один раз показали, що можуть протистояти кораблям Чорноморського флоту Росії. Окрім цього, наша країна розпочала виробництво гармат за стандартами НАТО – 155-го калібру. Також наша країна створює інноваційні протитанкові ракетні комплекси і це далеко не весь список.
- Підприємець і волонтер Юрій Голик показав нові прототипи ударних безпілотників. БпЛА конструюють українські інженери з його команди, навіть у позаробочий час. Дальність польоту такого дрона близько 5 кілометрів, а з додатковою антеною він може пролетіти більш як 10 кілометрів. Маса бойової частини – 1 – 1,5 кілограма. За словами підприємця, собівартість такого БпЛА разом з батареєю близько 20 тисяч гривень. За умови виходу на серійне виробництво, ціна буде менше.
- Михайло Федоров розповів, що у 2023 році виробництво безпілотників в Україні зросло більш ніж у 100 разів порівняно з 2022 роком. За прогнозами міністра, до кінця 2023 року, якщо порівнювати з минулим, виробництво українських БпЛА збільшиться приблизно у 120 чи 140 разів.