Паралельно з цим Швейцарія хоче провести мирні переговори між Україною та Росією. Імовірно, вона вбачає себе посередником і нейтральною країною.

Дивіться також Що означають заклики до припинення вогню: в ISW оцінили мотиви Путіна

Ми безумовно запрошуємо Китай взяти участь у саміті на найвищому рівні, на рівні президента Китайської Народної Республіки,
– цитує Reuters радника президента Ігоря Жовкву.

Також він додав, що участь Китаю буде дуже важливою для України. Наша держава працює з китайською стороною.

"Ми залучаємо наших партнерів у світі, щоб вони донесли до китайської сторони, наскільки важливою є участь у такому саміті", – підсумував Жовква.

КНР тісно співпрацює з Росією і не засуджує вторгнення Росії в Україну. Незадовго до 24 лютого 2022 року сторони оголосили про партнерство "без обмежень", після чого росіяни почали активно продавати Китаю енергоносії.

Водночас в КНР говорять про суверенітет усіх країн і те, що треба поважати їхню територіальну цілісність. Імовірно, Китай зможе вплинути на Росію.

Поки не визначено, де проведуть мирний саміт, але відомо, що саме на ньому обговорюватимуть.

"Ми будемо говорити про певну дорожню карту (на саміті) для реалізації цієї (мирної) формули", – сказав Жовква. Мова про так звану формулу Зеленського.

У Давосі радники з національної безпеки обговорили мирний план України, який налічує 10 пунктів. Цей план передбачає відновлення територіальної цілісності України, виведення всіх російських військ, захист продовольчих та енергетичних поставок, ядерну безпеку та звільнення всіх військовополонених.

"Минулого року Пекін висунув власний план з 12 пунктів для досягнення миру в Україні, який передбачає оголошення припинення вогню, але не передбачає, що Росія повинна вивести свої війська з будь-якої захопленої нею території", – зауважують журналісти.