Таку заяву зробив голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Костянтин Косачов, передає ТАСС.

Читайте також: В'їзд росіян в Україну: Порошенко розповів, які вимоги до громадян РФ треба посилити

"Це черговий суто пропагандистський акт Києва, якому потрібно за всяку ціну довести наявність якихось агресивних намірів Росії щодо України та підтримувати знервовану обстановку в країні", – сказав він.

На його думку, Росія не повинна забороняти в'їзд на свою територію громадянам України у відповідь на таку заборону росіянам. Окрім того, він цинічно відзначив, що РФ нібито не воює з Україною.

Переконаний, що відповідні заходи в тому ж дусі приймати не потрібно – ми з Україною не воюємо. А ось авторів подібних ініціатив народи знати повинні, на майбутнє, коли почнуть з'ясовувати роль кожного з персонажів в погіршенні відносин між нашими народами,
– додав Косачов.

Зазначимо, саме Росія веде агресивну політику щодо України, анексувала Крим, розв'язала війну на Донбасі, незаконно затримує та засуджує українців, а нещодавно обстріляла українські кораблі та захопила моряків в Азовському морі.

Нагадаємо, 30 листопада Україна заборонила в'їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії віком від 16 до 60 років за незначним винятком. заборона триватиме на час дії воєнного стану. Проте для громадян України, які прямують з території РФ, не існує жодних обмежень перетину кордону та проїзду в Україну.

Чому Україна запровадила воєнний стан?25 листопада в Азовському морі прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.

Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.

Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня.