Про це глава держави заявив під час наради щодо посилення обороноздатності країни.

Читайте також: Пам’ятка жителям областей, де ввели воєнний стан

Він зауважив, що вимоги до реєстрації росіян треба посилити у Вінницькій, Луганській, Донецькій, Миколаївській, Одеської, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській та Запорізькій областях, де оголошено воєнний стан через загрозу ймовірного посилення агресії та нападу Росії.

Я б посилив вимоги до реєстрації відносно громадян Російської Федерації, особливо в областях, в яких введено воєнний стан Пропозиції прошу внести мені протягом 24 годин на затвердження,
– заявив Порошенко.

Також, глава держави підтримав заходи, запроваджені Держприкордонслужбою України щодо посилення охорони кордону.

"Правильно я розумію, що це заходи, які заважають Російській Федерації формувати тут загони приватних армій, які насправді є представниками Збройних сил РФ, і не дати їм провести операції, які вони намагалися провести в 2014 році", – додав президент.

Нагадаємо, 30 листопада Україна заборонила в'їзд на свою територію чоловікам-громадянам Росії віком від 16 до 60 років за незначним винятком. заборона триватиме на час дії воєнного стану. Проте для громадян України, які прямують з території РФ, не існує жодних обмежень перетину кордону та проїзду в Україну.

Чому Україна запровадила воєнний стан?25 листопада в Азовському морі прикордонний корабель Росії протаранив рейдовий буксир українських військових. Відомо, що 2 українських військових малих броньованих артилерійських катери та рейдовий буксир переходили планово та відповідно до міжнародних норм з порту Одеси до порту в Маріуполі.

Проте в Росії заявили, що українські військові кораблі нібито неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря РФ і продовжили рух до Керченської протоки.

Група українських кораблів продовжила свій шлях до Маріуполя. Проте під час виходу з Керченської протоки російські прикордонні судна відкрили вогонь по українських кораблях, внаслідок чого 6 українських військових моряків зазнали поранень. Також Росія захопила 2 українських судна та взяла в полон 24 українських моряків, яких згодом арештували в окупованому Криму.

Після цього Україна ввела у 10-и областях воєнний стан до 26 грудня.