Так, позивач, тобто представники неіснуючої УПЦ КП, оскаржують наказ Міністерства культури про втрату чинності Статуту релігійної організації "Київська патріархія Української православної церкви КП".
Важливо: Юридично УПЦ Київського патріархату та УАПЦ досі існують, – Макарій
Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства культури України від 30 січня 2019 року,
– передають у суді.
Мовиться про наказ Мінкульту, під час якого було зареєстровано статут релігійної організації "Київська митрополія ПЦУ". Цей документ скасував низку наказів щодо діяльності УПЦ КП. В міністерстві вважають, що після цього релігійне об'єднання УПЦ КП і релігійна організація "Київська патріархія УПЦ" фактично та юридично припинили свою діяльність.
Річ у тім, що УПЦ КП і УАПЦ ліквідували під час Об’єднавчого собору 15 грудня 2018 року. На їх "фундаменті" була заснована Православна церква України, настоятелем якої став митрополит Епіфаній.
Хто і чому хоче відновити УПЦ КП?
Конфлікт у Православній церкві України розпочав патріарх Філарет. Наприкінці квітня священнослужитель заявив, що не Епіфаній, а він мав правити новоствореною церквою в Україні. А ось митрополит Епіфаній повинен був представляти ПЦУ за кордоном.
Хто мав очолити Православну церкву України: опитування
Згодом Філарет сказав, що не приймає Томос, бо документ начебто ставить українську церкву в залежність від грецької. Потім він скликав "собор" неіснуючої УПЦ КП, на якому проголосив, що відновлює Київський патріархат.
Після цього Синод Православної церкви України позбавив патріарха Філарета права управління Київською єпархією, а відповідно й контролю над місцевими храмами і монастирями. Окрім того, з єпископату ПЦУ виключили священнослужителів, які підтримали Філарета та відновлення Київського патріархату на несанкціонованому з’їзді.
Дивіться також: Філарет не збирається зупинятись і озвучив наступні кроки
Цілком імовірно, що Окружний адмінсуд Києва може відновити у своєму статусі УПЦ КП. Останнім часом ця інстанція відома своїми скандальними рішеннями.