Мовляв, сьогодні галузь не розвивається, а це, у свою чергу, призводить до збільшення імпорту палива і зростання цін на нього в межах України.

"Безумовно, ми не хочемо цим сказати, що ми хочемо своїх імпортерів, які працюють на нашому ринку, поставити в якісь невигідні для них умови, але, разом з тим, ми говоримо, що підкреслюємо значущість для нашої економіки, наших нафтопереробних комбінатів і готові у міру того як у держави з'являтиметься все більше і більше можливостей підставити плече нашим нафтопереробним комбінатам. Ми таке плече підставлятимемо", - каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Азаров мріє, аби в Україні 70% бензину мало українське коріння і тільки 30% - ввозили з-за кордону. Відтак очікує від нафтопереробників кроків на зустріч. Тим більше, всі умови для цього створено - у профільному міністерстві вже пообіцяли удосконалити законодавчу базу для комфортнішої діяльності нафтопереробників.

"З свого боку ми отримали вже ряд пропозицій, Микола Янович, від наших колег по вдосконаленню законодавчої і нормативної бази, яку ми зараз відпрацюємо і представимо в уряді, - або у Верховну Раду, або до ухвали Кабінету міністрів, що дозволить активізувати нафтопереробку і ми по вашій вказівці почали реалізацію нафтопродуктів світлих на відкритих аукціонах", - каже міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко.

Загалом, нафтопереробники обіцяють - після підписання легше прогнозуватиметься ціноутворення на пальне.

"Ми вважаємо, що вже настав час, коли можна створити маркер між імпортом нафти, маржею переробки, гуртовою ціною і роздрібною ціною, так само як скрізь в світі, щоб і споживачі, і ми, і уряд був передбачений в тому, як буде розвиватися ця галузь і які джерела прямуватимуть, зокрема, на створення нового потенціалу або вдосконалення і модернізації того, що діє", - каже президент ВАТ "Лукойл" Вагіт Алєкпєров.

Разом з тим, нафтовиробники переконані - важко щось регулювати локально, коли вартість нафти у всьому світі однаково висока. В уряді хвалять нафтовиробників, які, на їхню думку, найбільше ідуть на зустріч уряду, в той час, коли деяких нафтотрейдерів прем'єр-міністр України Микола Азаров назвав брехунами. Мовляв, вони не виконують домовленості з урядом про встановлення цін на нафтопродукти.