Про це у програмі "Політбюро" в ефірі 24 каналу розповіла "слуга народу" Євгенія Кравчук.
Зверніть увагу! Андрій Єрмак – новий голова Офісу Президента: факти про політика
Вона також зазначила, що окремої зустрічі фракції з новим очільником не було. Адже пленарний тиждень ще не почався, а засідання проходять, коли всі депутати є в Києві.
Єрмак відвідав кілька засідань фракції, коли на них був присутнім президент. Зокрема останнє, коли ми обговорювали низку питань, серед яких – голосування щодо земельної реформи,
– пояснила політик.
"Очевидно, у нього будуть нові повноваження. Та в будь-якому випадку, ми сьогодні навіть жартували про це, немає різниці, яке прізвище у Андрія, який очолює ОП, якщо президентом є Володимир Зеленський", – додала Кравчук.
Хто такий Андрій Єрмак: дивіться відео
Політик підкреслила, що визначальне слово завжди залишається за главою держави. Адже Офіс Президента – це структура, яка готує йому варіанти рішень, певну аналітику та радить. Проте остаточне рішення приймає саме гарант Конституції та Президент України.
Що відомо про призначення Єрмака? Єрмак – колишній радник Президента Володимира Зеленського. 11 лютого Президент підписав указ про призначення Єрмака замість Андрія Богдана на посаду керівника Офісу Президента.
До того ж, чутки щодо відставки Богдана ходили давно, а Єрмак фактично почав виконувати його обов’язки. Також відомо, що між двома Андріями виник конфлікт.
Про кадрові зміни у Кабміні
Нардепка прокоментувала ймовірні перестановки у Кабміні: "Про конкретні прізвища не йдеться, принаймні з фракцією це не обговорювалося. Наскільки знаю, найфінальнішим є рішення щодо розділення міністерства ветеранів, окупованих територій та тимчасово переміщених осіб".
За її словами, якщо рішення про розподіл таки буде прийнятим, найімовірніше, Оксана Коляда й надалі займатиметься питаннями ветеранів. Натомість хтось інший зможе очолити відомство, яке стосуватиметься реінтеграції окупованих територій.
До теми: Зміни в уряді Гончарука – коли і кого з міністрів можуть звільнити
Кравчук наголосила: оскільки парламент зараз працює над земельною реформою, що може тривати й до квітня, жодних кадрових питань народні обранці розглядати не можуть. "Рада не може вийти з питання землі й проголосувати за чиюсь відставку, чи когось призначити", – пояснила вона.