Як підкреслили у російському державному холдингу, їхні спеціалісти знали про "потенційну небезпеку робіт, які слід було провести на полігоні".

Важливо! У Росії знову вибухи на складі боєприпасів: є поранені, людей евакуйовують

Відбувся збіг чинників, що нерідко відбувається під час випробування нових технологій. Наші фахівці постійно працюють в умовах потенційного ризику, оскільки ризик є властивим всім випробуванням,
– кажуть у "Росатомі".

Представники "Росатома" пояснили, що під час випробування ракети на морській платформі сталася "надзвичайна подія". А вже після завершення цих випробувань відбулося загоряння палива ракети з подальшою детонацією. За їхніми словами, внаслідок вибуху кількох співробітників відкинуло в море. Пошуки тривали доти, поки залишалася надія знайти живих.

Вибух на військовому полігоні під Архангельськом стався 8 серпня. Сам полігон розташовується поблизу селища Ньонокс. У результаті інциденту загинули щонайменше 5 співробітників "Росатома": вони займалися роботами, пов'язаними з радіоізотопним джерелом живлення, який входить до складу ракети. Також відомо, що загинули два представники Міноборони РФ. Ще 15 людей постраждали, шість із яких перебувають у критичному стані. За неофіційною інформацією, усі вони зазнали радіаційного опромінення.

Що таке "ізотопне джерело живлення"? Це пристрій, який генерує енергію шляхом її видобутку із природного процесу розпаду радіоактивних ізотопів (це звичні нам радіоактивні хімічні елементи, тільки з іншою атомною масою чи кількістю нейтронів у ядрі; ізотопи урану, наприклад, використовують, у ядерній енергетиці).

Причини інциденту ще досі залишаються невідомими. Цілком імовірно, що вибух міг бути наслідком невдалого випробування крилатої ракети з ядерною установкою, через що в регіоні міг збільшитися рівень радіації. У міжнародній природоохоронній організації Greenpeace переконують, що рівень радіації після вибуху було перевищено в 20 разів. Натомість, за даними Єдиної державної автоматизованої системи моніторингу радіаційної обстановки РФ, радіаційна обстановка у районі катастрофи перебувала в межах норми.

що ще відомо про вибух на полігоні під архангельском: