Як повідомили у пресслужбі відомства, тимчасовим керівником буде Віктор Чумак – заступник Рябошапки. Через те, що нового генпрокурора ще не призначили.

Зверніть увагу Заступник генпрокурора Касько подав у відставку, – ЗМІ

Коли призначать генпрокурора

За чутками, це відбудеться через тиждень. Усе тому, що наступні сім днів депутати працюватимуть у комітетах. Зокрема, там і мають відбутися обговорення щодо ймовірних кандидатів.

Щодо конкретних імен, то за інформацією різних ЗМІ, генпрокурором може стати нардеп Сергій Іонушас, який є заступником голови комітету з питань правоохоронної діяльності, або тимчасова очільниця ДБР Ірина Венедіктова. Щодо першого, важливо зазначити, що під час вчорашнього засідання він утримався від голосування за відставку Рябошапки.

Хто такий Віктор Чумак

Чумакові 61 рік, він народився у Хмельницькому. Віктор Чумак – український юрист, генерал-майор юстиції та народний депутат України 7 і 8 скликань. У 2015 році вважався одним з фаворитів на посаду директора Національного антикорупційного бюро України, втім програв конкуренцію Артему Ситнику.

Більша частина політичної діяльності Віктора Чумака пов'язана з антикорупційною діяльністю. Він працював членом НАЗК, був заступником голови комітету ВРУ з питань запобігання корупції та головою комітету по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією.

4 січня Рябошапка звільнив Чумака з посади військового прокурора. Таке рішення ексгенпрокурор ухвалив через ліквідацію військової прокуратури. Останнє відбулося у межах реформи ГПУ, в результаті якої 2 січня почав роботу новий Офіс генерального прокурора.

Що відомо про відставку Рябошапки?Верховна Рада на позачерговому засіданні, 5 березня, звільнила генпрокурора Руслана Рябошапку. За це проголосували 263 депутатів.

3 березня у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення Рябошапки з посади керівника Офісу генпрокурора. У пояснювальній записці до документа нардепи висунули до Рябошапки низку претензій:

– Що за понад пів року перебування на посаді Рябошапка не продемонстрував активності у розслідуванні протиправної діяльності найвищих посадових осіб держави;
– Що за час його каденції жодне резонансне досудове розслідування не доведено до завершення;
– Що жодного обвинувального акту в справах про ймовірні злочини високопосадовців до суду не спрямовано.