Про це повідомляє видання "Дзеркало тижня" з посиланням на власні джерела.

Радимо ознайомитися! Так починають політичну кар'єру: чим обернеться відставка Рябошапки

За даними ресурсу, тимчасовим виконувачем обов'язків генпрокурора Руслан Рябошапка призначив Віктора Чумака.

Після того, як у ЗМІ з'явилася інформація про відставку Каська, нардеп Максим Бужанський опублікував неоднозначний допис.

РБК-Україна пише, що найближчим часом із Офіса генпрокурора звільняться усі заступники Руслана Рябошапки. Залишиться лише очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький.

Співрозмовник ресурсу підкреслив, що термін повноважень голови САП закінчується в листопаді 2020 року. А звільнити його раніше на Банковій нібито передумали.

Натомість інша доля чекає на директора НАБУ Артема Ситника. Найближчим часом у парламенті можуть змінити профільний закон і відправити його у відставку.

Зауважимо, що 4 січня Рябошапка звільнив Чумака з посади військового прокурора. Таке рішення генпрокурор ухвалив через ліквідацію військової прокуратури. Останнє відбулося у межах реформи ГПУ, в результаті якої 2 січня почав роботу новий Офіс генерального прокурора.

Офіс генпрокурора матиме 12 департаментів, 8 окремих управлінь, 2 спеціалізовані прокуратури і 1500 працівників, замість 2500 працівників ГПУ, передбачених законодавством.

Що передувало цим подіям

  • На початку тижня в Раді почали збирати підписи про розгляд питання щодо відставки Рябошапки. Ініціатором виступив нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський.
  • Зрештою підписів зібрали більше ніж достатньо, і це стало підставою для розгляду відповідного питання в парламенті.
  • Підписи під поданням про недовіру Рябошапці ставили здебільшого представники фракцій "Слуга Народу" та ОПЗЖ.
  • Невдовзі було зареєстровано законопроєкт про висловлення недовіри голові Офісу генпрокурора. Профільний комітет рекомендував постанови до розгляду в залі Ради.
  • У четвер, 5 березня, Рада о 18:30 зібралася на позачергове засідання. 263 депутати проголосувала за відставку Рябошапки.
  • Сам Рябошапка вважає, що Рада зацікавлена у його відставці, адже в ГПУ було незручно "порішати" свої справи. Зокрема, за словами Рябошапки, деякі "слуги народу" просили його призначити своїх прокурорів.
  • Відставку Рябошапки пов'язують з непідписанням підозр п'ятому президенту Петрові Порошенку.