Про це 24 каналу сказав російський публіцист Андрій Піонтковський. За його словами, Захід попередив Кремль, що у випадку атак на критичну інфраструктуру України нам нададуть далекобійні ракети.
Читайте також "Ще один аргумент проти російського газу": чому могли відбутися витоки на "Північних потоках"
Якою може бути відповідь НАТО
Піонтковський вважає, що НАТО не застосує п'яту статтю. Натомість воно перейде в пряму атаку на російську армію, як попередили президент США Джо Байден, держсекретар Ентоні Блінкен та американський міністр оборони Ллойд Остін у випадку ядерної атаки.
Вони дадуть можливість Україні добити російську армію. Вони просто різко інтенсифікують постачання озброєння,
– зазначив російський публіцист.
На його думку, Захід зніме обмеження не давати Україні далекобійні ракети до систем HIMARS, які б'ють на 300 – 500 кілометрів, щоб ЗСУ не били по території Росії. І черговий пакет військової допомоги від США є першим кроком до цього.
Піонтковський про вибухи на "Північному потоці" та можливу відповідь НАТО: дивіться відео
Чому Україні необхідні далекобійні ракети
Піонтковський нагадав, що головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний звернув увагу на питання безкарності Росії через її двадцятиразову перевагу в дальності вогневого впливу. Генерал закликав надати Україні далекобійні ракети, заявивши, що Україна не битиме по російських містах.
Просто наявність у нас цих ракет і нашої можливості вдарити по росіянам буде достатньо, щоб стримати росіян від ударів по наших містах. Щоб вони знали, що у нас є ракети, й у разі чого за кожну ТЕЦ у Харкові буде ТЕЦ у Курську, а за ТЕЦ у Києві буде ТЕЦ у Москві,
– процитував він слова Залужного.
На думку публіциста, частину цих ракет уже надали Україні. А Москву за приватними каналами попередили, що, якщо будуть атаки на кшталт удару по гідротехнічних спорудах у Кривому Розі, то тоді ЗСУ отримають повний набір цих далекобійних ракет і українці самі вирішуватимуть, як їх використовувати.
Витоки на "Північних потоках": що відомо
- У ніч на 26 вересня в газопроводі "Північний потік-2" сталося раптове падіння тиску. Припускалося, що витік газу відбувся на південний схід від датського острова Борнгольм.
- Оператор "Північного потоку" 27 вересня заявив про руйнування відразу 3 ниток газопроводу. Через це у Німеччині вже почали розслідування.
- Згодом у Балтійському морі виявили ще один витік газу. У Швеції не виключають того, що була ще одна детонація.
- У НАТО 29 вересня офіційно відреагували на витоки газу на "Північних потоках". Підриви на трубопроводах Альянс назвав диверсією.