У вівторок, 4 червня, у столиці зупинявся фунікулер. Причиною назвали відсутність напруги.

Дивіться також Українцям порадили звикати до погодинних відключень світла на декілька років

Київ вийшов за ліміти. Укренерго дало команду на екстрені відключення. Графіки поки що не діють,
– написав Сергій Коваленко.

Поки що нема інформації, як довго діятимуть екстрені відключення в Києві і коли їх скасують. Імовірно, про це повідомлять додатково, 24 Канал стежитиме за новинами від енергетиків.

"На жаль, важка ситуація в енергосистемі після обстрілів Росії триває. Тому, за вказівкою Укренерго, застосовуються екстрені відключення в Київській та Донецькій областях", – мовиться в їхньому повідомленні.

Енергетики підкреслили: роблять усе можливе, щоб стабілізувати ситуацію. І будуть оперативно інформувати на телеграм-каналі ДТЕК про зміни.

Коли споживання значно перевищило ліміти, Укренерго вимушено застосувало з 14:25 аварійні відключення, а з 14:50 – спеціальні графіки аварійних відключень для побутових та промислових споживачів в цих регіонах. Можливі перерви в енергопостачанні об'єктів критичної інфраструктури,
пояснили у відомстві.

Так буде доти, доки рівень споживання в областях не повернеться в межі лімітів. Тоді обленерго зможуть повернутися до планових графіків обмежень.

як визначити, яка зарядна станція мені потрібна
Як обрати зарядну станцію / Інфографіка UA War Infographics

В Укренерго повідомили, що 4 червня дефіцит більший, ніж напередодні. Тому ліміти споживання електроенергії діють в усіх регіонах України протягом доби.

Причин дефіциту багато: через спеку люди активно користуються кондиціонерами, внаслідок чого зростає рівень споживання. Можна було би залучити сонячні електростанції, але їхній роботі перешкоджає хмарність.

Іще з Європи зменшився імпорт електроенергії. 3 червня у плановий ремонт вивели одну з високовольтних повітряних ліній, що поєднують українську енергосистему з об'єднаною енергомережою континентальної Європи. Не ремонтувати її не можна, інакше в енергосистемі може статися аварія. А ще після російської атаки 1 червня всередині України діють певні мережеві обмеження, які вливають на доступні обсяги імпорту.

Звісно ж, у ситуації з нестачею енергетики винна Росія. Агресор методично обстрілює українські електростанції, і через серйозні пошкодження вони не можуть виробляти стільки електроенергії, як раніше. Імпорту не завжди вистачає, от і вдаються до відключень світла.

Далі справа за нами. Не варто вмикати всі енергоприлади одразу, щойно з'явилося світло. Також можна попросити магазини, де світло горить усю ніч, вимкнути зовнішню рекламу. І вже точно не слід нарікати на сусідів, яким "не вимикають". Гуртуймося, споживаймо розумно, і тоді світлі часи настануть швидше!