У вівторок, 4 червня, у столиці зупинявся фунікулер. Причиною назвали відсутність напруги.
Дивіться також Українцям порадили звикати до погодинних відключень світла на декілька років
Як довго в Києві будуть екстрені відключення
Київ вийшов за ліміти. Укренерго дало команду на екстрені відключення. Графіки поки що не діють,
– написав Сергій Коваленко.
Поки що нема інформації, як довго діятимуть екстрені відключення в Києві і коли їх скасують. Імовірно, про це повідомлять додатково, 24 Канал стежитиме за новинами від енергетиків.
У ДТЕК розповіли про екстрені відключення на Київщині
"На жаль, важка ситуація в енергосистемі після обстрілів Росії триває. Тому, за вказівкою Укренерго, застосовуються екстрені відключення в Київській та Донецькій областях", – мовиться в їхньому повідомленні.
Енергетики підкреслили: роблять усе можливе, щоб стабілізувати ситуацію. І будуть оперативно інформувати на телеграм-каналі ДТЕК про зміни.
Укренерго: можливі перерви в енергопостачанні об'єктів критичної інфраструктури
Коли споживання значно перевищило ліміти, Укренерго вимушено застосувало з 14:25 аварійні відключення, а з 14:50 – спеціальні графіки аварійних відключень для побутових та промислових споживачів в цих регіонах. Можливі перерви в енергопостачанні об'єктів критичної інфраструктури,
– пояснили у відомстві.
Так буде доти, доки рівень споживання в областях не повернеться в межі лімітів. Тоді обленерго зможуть повернутися до планових графіків обмежень.
Як обрати зарядну станцію / Інфографіка UA War Infographics
Яка ситуація в енергетиці України зараз
В Укренерго повідомили, що 4 червня дефіцит більший, ніж напередодні. Тому ліміти споживання електроенергії діють в усіх регіонах України протягом доби.
Причин дефіциту багато: через спеку люди активно користуються кондиціонерами, внаслідок чого зростає рівень споживання. Можна було би залучити сонячні електростанції, але їхній роботі перешкоджає хмарність.
Іще з Європи зменшився імпорт електроенергії. 3 червня у плановий ремонт вивели одну з високовольтних повітряних ліній, що поєднують українську енергосистему з об'єднаною енергомережою континентальної Європи. Не ремонтувати її не можна, інакше в енергосистемі може статися аварія. А ще після російської атаки 1 червня всередині України діють певні мережеві обмеження, які вливають на доступні обсяги імпорту.
Хто винен у тому, що в мене немає світла
Звісно ж, у ситуації з нестачею енергетики винна Росія. Агресор методично обстрілює українські електростанції, і через серйозні пошкодження вони не можуть виробляти стільки електроенергії, як раніше. Імпорту не завжди вистачає, от і вдаються до відключень світла.
Далі справа за нами. Не варто вмикати всі енергоприлади одразу, щойно з'явилося світло. Також можна попросити магазини, де світло горить усю ніч, вимкнути зовнішню рекламу. І вже точно не слід нарікати на сусідів, яким "не вимикають". Гуртуймося, споживаймо розумно, і тоді світлі часи настануть швидше!