Про це 24 Каналу сказав військовий експерт Петро Черник, коментуючи військову допомогу Києву. Оскільки союзники не поспішають надавати все потрібне, Україна вдається до таких кроків, як створення Сил безпілотних систем.
До вашої уваги Чекаємо на 2 речі: Черник назвав умови весняного контрнаступу
Передусім потрібна велика кількість авіації – близько 180 винищувачів F-16 і 40 F-15. Однак наразі йдеться лише про 61 літак: 42 від Нідерландів і 19 від Данії.
Якщо до тих 60 додадуть ще хоча б ще раз так, то ситуація точно може змінитись,
– наголосив Черник.
Крім самих літаків, потрібне також велике ракетно-бомбове навантаження до них. Так, F-16 налічує 105 показників зброї, зокрема:
- авіаційні бомби GBU;
- касетні бомби CBU;
- далекобійні ракети AGM-158 JASSM.
Якомога більше далекобійної зброї
Потрібними також залишаються ракети ATACMS максимальної дальності. Україна має достатньо пускових установок для них.
Як відомо, захисники вже отримали першу партію ATACMS, але з дальністю лише 160 кілометрів. Ними атакували російські аеродроми в окупованих Бердянську й Луганську.
Отут лежить воєнна відповідь. Але, на жаль, на неї немає політичної,
– підсумував Черник.
Військова допомога Україні: останні новини
- Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель заявив, що до кінця 2024 року Європейський Союз передасть Україні понад мільйон артилерійських снарядів. Раніше був дедлайн до березня 2024-го.
- Україна зацікавлена в авіаційних ракетах CRV7, які Канада все одно збирається повністю утилізувати. Загалом у відповідному стані їх близько 8 тисяч.
- Крім того, Україна незабаром може отримати американські бомби GLSDB. Речник Пентагону Патрік райдер утримався від озвучення чітких термінів.