Про це Волкер сказав в інтерв'ю DW.

Читайте також: Волкер різко прокоментував псевдовибори на окупованому Донбасі

Досі я підтримував контакти зі своїм російським колегою (з цього формату переговорів). Ми не згодні з дуже принципових речей, але тим не менше ми як і раніше підтримуємо контакт. Наскільки я знаю, французькі та німецькі колеги теж залишаються на зв'язку (з російським партнером по переговорах),
– сказав спецпредставник Держдепу.

При цього він зазначив, що російська сторона, в принципі, не готова до дій.

"Вони навряд чи зробили щось в останні кілька років, щоб спробувати повернути регіону (Донбасу) мир і безпеку. Але вони продовжують звинувачувати Україну, нагадуючи, що конфлікт відбувається на українській території. Але ж не Україна прийшла на російську територію – це росіяни перебувають на українській території", – завив Волкер.

Він також висловив переконання, що наразі Росія не робитиме нові спроби мирного врегулювання ситуації на окупованому Донбасі.

Читайте також: У Берліні зробили нову заяву про подальшу долю нормандського формату

Я думаю, що росіяни, судячи з усього, вирішили, що в цей момент не робитимуть нових спроб мирного врегулювання, а чекатимуть результатів виборів в Україні в наступному році. В результаті ми не бачимо нічого нового, крім постійних звинувачень на адресу інших і відходу від переговорів,
– сказав спецпредставник США.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав Нормандський формат "недоречним" та "блюзнірським" після ліквідації ватажка проросійських бойовиків Донеччини Олександра Захарченка.

Хто такий Курт Волкер? Американський дипломат, у 2017 році був призначений спеціальним представник Державного департаменту США з питань України. Він координує зусилля Держдепу з врегулювання російсько-українського конфлікту. Позиція Волкера є наступною: "Донбас – це територія, яка була захоплена і окупована, а у випадку Криму, Росія також анексувала цю територію. Це просто неприйнятно".

Що таке Нормандський формат? Тип зустрічей у чотиристоронньому форматі: Україна - Німеччина – Франція - Росія, щодо вирішення збройного конфлікту на Донбасі. Назва формату походить від зустрічі глав цих держав, яка вперше відбулася 6 червня 2014 року в містечку Бенувіль, що в Нормандії (Франція).