Як йдеться в розслідуванні РБК, в Санкт-Петербурзі існує ряд сайтів так званого "патріотичного холдингу". Юридично вони між собою не пов’язані. Хоча і сидять в одному офісі, маючи спільну бухгалтерію та ІТ-відділ. Загалом таких сайтів – 16, два з яких присвячені виключно Україні. Мова йде про "Новостное агентство Харькова" та "КиевСМИ".

Загальна кількість відвідувачів цих сайтів складає 33 мільйона користувачів, що значно перевищує показники багатьох медіа в Росії. Чимала частка відвідувачів припадає і на так звані "українські сайти", які публікують чималу кількість "новин".

Ще нещодавно офіс компанії був у Санкт-Петербурзі на вул. Савушкіна, 55. Саме так знаходиться славнозвісна "фабрика тролів", про яку писав The New York Times Magazine.

Саме через таке сусідство частина редакцій переїхала в інше приміщення, хоча ще понад сотня співробітників і надалі працює зі офісу на вул. Савушкіна.

Про те, що "Новостное агентство Харькова" насправді російський проект, який видає себе за українське ЗМІ, писали і Детектор медіа. Спочатку було вказано, що редакція існувала у Харкові, але після так званого "державного перевороту" у 2014 році її фізично було знищено, тому журналісти "були змушені тікати у Луганськ та Санкт-Петербург". Згодом цю інформацію прибрали. Журналісти ж не знайшли жодної згадки про існування такої редакції у Харкові. Хоча на її сайті і появляються матеріали з підконтрольних меру Харкова Геннадію Кернесу ЗМІ.

Самі російські пропагандисти не гребують називати українських військових "карателями" з традиційним використанням шаблонів про "державний переворот", "націоналістів" та "сотню закатованих і вбитих політичних противників".

Читайте також: Не все те сайт "24", що намагається ним прикидатись