Країни Європи та Сполучені Штати Америки від початку повномасштабного вторгнення демонструють непохитну підтримку Збройним Силам. Водночас зі слів очільника МЗС Дмитра Кулеби зрозуміло, що Україна не буде просити партнерів про залучення до збройного протистояння свої регулярні війська.
Читайте також Невидимий фронт війни: чого та якою ціною досягнули українські дипломати у 2022
"Україна здатна сама себе захистити"
Глава відомства констатував, що Україна ніколи не просила інші країни допомагати військами у боротьбі з російською агресією. За словами Кулеби, Київ впевнений у силах української армії та у її здатності захистити нашу державу. Саме такі слова він озвучив, відповідаючи на питання про участь іноземних військових в російсько-українській війні.
Ми ніколи, я наголошую, ніколи, навіть у найтемніші моменти не просили іноземних солдатів приходити на нашу землю. Ми ніколи не просили інші країни надсилати війська в Україну. Ми розуміємо, що це наша країна і ми захищатимемо її, і це правда,
– підкреслив міністр.
Однак він наголосив, що Україна надалі проситиме союзників активно передавати нам озброєння. Танки, артилерія та системи ППО нам потрібні для того, аби здолати армію, що переважає ЗСУ як за чисельним складом, так і за кількістю зброї.
Військова допомога від партнерів: останні новини
- Міністерство оборони Норвегії повідомило, що країна надасть Збройним Силам 10 000 артилерійських снарядів, зокрема М109. Там зазначили, що перемога нашої держави у цій війні проти Росії є вкрай важливо для безпеки усієї Європи.
- Також варто сказати, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба натякнув, що невдовзі буде дуже багато хороших новин про зброю. Ймовірно, йдеться про те, що Франція передасть Україні танки за підсумками розмови між Зеленським і Макроном.
- А от президент США Джозеф Байден підтвердив можливість направлення БМП Bradley в Україну. Тому слід очікувати також новин про те, що незабаром у ЗСУ будуть потужні броньовики.