До попередньої коаліції депутатських фракцій "Європейська Україна" з 2014 входити фракції "Блоку Петра Порошенка", "Народного фронту", "Об'єднання "Самопоміч", Радикальної партії Олега Ляшка, "Батьківщини". Загалом – 302 нардепи. У 2016 році про вихід з коаліції оголосили фракції "Самопомочі", Радикальної партії і "Батьківщини", а тепер – і "Народного фронту".

Читайте також: Зеленський вже не зможе розпустити Раду: юридичні підстави

Спікер парламенту Андрій Парубій офіційно заявив, що від 17 травня коаліція припинила своє існування. Також він оголосив про початок перемовин для створення нової коаліції. Її мають сформувати протягом місяця.

Що означає вихід "Народного фронту" з коаліції? Якщо нову коаліцію не створять протягом 30 днів (до 16 червня), президент має право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори. Але це неможливо буде зробити менш, ніж за півроку до планових парламентських виборів.

Хто готовий увійти в нову коаліцію?

Позиція Радикальної партії

Читайте також: Вибори до Верховної Ради: які партії проходять до парламенту

Радикальна партія Олега Ляшка готова брати участь в обговоренні питання про формування нової коаліції, заявив лідер політсили. Проте Ляшко готовий до обговорення формування нової коаліції лише за умови, якщо будуть враховані пропозиції партії. А це – зміна економічної політики, зокрема, зміни до Конституції, щоб земля належала селянам, а не була розпродана, підвищення зарплат і пенсій, справедливі ціни на газ, перегляд угоди з МВФ та інші.

Позиція "Самопомочі"

Фракція "Об’єднання "Самопоміч" не планує брати участь у формуванні нової коаліції (це 25 народних депутатів). Про це заявила віце-спікер парламенту Оксана Сироїд.

"Самопоміч" заявила про своє ставлення до коаліції ще в 2016 році. Ці люди кращими не стали. Навпаки – показали багато своїх неспроможностей. "Самопоміч" не бачить можливості вступати з цими людьми в коаліцію,
– пояснила Сироїд.

Позиція "Блоку Петра Порошенка"

У фракції БПП наразі не висловилися чітко, чи планують входити до нової коаліції. Проте голова фракції Артур Герасимов заявив, що в БПП готові і до строкових, і до дострокових парламентських виборів.

Головним завданням фракції БПП тепер є забезпечення незворотності курсу України на вступ до НАТО, Євросоюзу та курсу на захист держави від агресора, додав Герасимов.

Хочу наголосити, що рішення "Народного фронту" вийти зі складу коаліції є правом цієї фракції. Головне – все має відбуватися у чіткій відповідності до законів України та Конституції,
– сказав голова фракції БПП.

А нардеп Ірина Луценко заявила, що БПП може приєднатися до нової коаліції, якщо курс партнерів співпаде з їх курсом.

Позиція "Батьківщини"

Партія "Батьківщина" почне перемовини щодо коаліції, якщо політичні сили підтримають погляди програми "Новий курс", заявив нардеп Сергій Власенко.

"Якщо таких людей набереться 226, то тоді можна говорити про створення якоїсь коаліції в залежності від всіх інших умов", – зазначив депутат.

Він також допускає створення коаліції навколо нового технічного уряду.

"Треба зрозуміти, хто в сьогоднішньому парламенті готовий об’єднуватися навколо ідеологічних засад. Теоретично можливе об'єднання навколо умовно технічного уряду, який буде урядом перехідного періоду. Тут теж можливі різні конфігурації, але знову-таки, цьому технічному уряду треба буде задати умовну дорожню карту", – сказав Власенко.

Новина поступово доповнюватиметься…

розпуск Верховної Ради парламент які підстави

Яким чином формується коаліція, дивіться інфографіку:
Як формується коаліція – інфогрфіка
Як формується коаліція – інфографіка