Про це під час брифінгу у Києві повідомив заступник начальника Генштабу Збройних Сил України генерал-майор Родіон Тимошенко.

Читайте також: Як воєнний стан позначиться на ринку нерухомості України

Він наголосив, що запровадження воєнного стану не передбачає жодних обмежень прав і свобод громадян України, зокрема, конфіскації майна.

Обмежень стосовно того питання, яке ви поставили (про вилучення авто чи житла на користь війська – ред.), немає. Ми не передбачаємо вилучення... чи інші заходи, як то запровадження комендантської години і таке інше,
– наголосив представник Генштабу.

В свою чергу заступник міністра оборони Іван Руснак закликав у таких випадках негайно викликати поліцію.

Читайте також: Як відбуватиметься мобілізація резервістів під час воєнного стану: пояснення Міноборони

"Якщо ж хтось камуфляжі прийшов забирати корову, квартиру чи машину – то поруч є поліція. Звертайтеся до поліції – і таких негідників просто треба арештовувати і далі розбиратись", – наголосив представник Міноборони.

Нагадаємо, вечері 26 листопада Верховна Рада ухвалила постанову про введення в Україні режиму воєнного стану. Вранці 28 листопада голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав законопроект про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні". Згодом закон про воєнний стан підписав і Президент України Петро Порошенко. Офіційна дія воєнного стану в Україні розпочалась 28 листопада.

Що таке воєнний стан?Це не оголошення війни, а особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у випадках збройної агресії проти України, нападу на неї, а також якщо існує небезпека для незалежності та територіальної цілісності держави. Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, закон України "Про правовий режим воєнного стану", а також указ президента. Аби рішення РНБО вступило в силу, за нього голосує Верховна Рада. Закон про правовий режим воєнного стану передбачає низку положень щодо зміни прав і свобод громадян, однак не обов'язково всі вони будуть введені. Вичерпний перелік прав і свобод людини як громадянина, які протягом дії воєнного стану будуть обмежені, та термін їх обмеження, має міститися в Указі Президента.

Що треба знати про воєнний стан в Україні: дивіться відео