Про це заявив радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк. Водночас Росія не припиняє цинічно вбивати українських дітей, ґвалтувати жінок та руйнувати міста.
До теми Чудовий приклад для інших союзників, – Єрмак про Литву, яка припиняє імпорт російського газу
Втім, за словами Подоляка, Україна продовжує боронити європейські кордони та демократичну цивілізацію. Зважаючи на це, радник глави ОПУ закликав усіх зробити висновки щодо цієї ситуації.
Завершується третій місяць вторгнення Росії в Україну. Європа продовжує відправляти в Москву мільярд євро на день, купуючи нафту й газ,
– зазначив Подоляк.
Якою є ситуація з ембарго на нафту
Європейський Союз досі не може запровадити нафтове ембарго проти Росії, адже це рішення повинні підтримати усі країни-члени. Наразі його блокує Угорщина, яка хоче отримати за свою згоду 15 – 18 мільярдів євро. Ці гроші країні нібито необхідні для перелаштування на іншу нафту.
Зважаючи на таку ситуацію, у Європарламенті запропонували ввести обмеження без згоди Угорщини.
Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Європі потрібно якнайшвидше стати незалежною від російського викопного палива. Через це у ЄС пропонують залучити майже 300 мільярдів євро, аби швидко відмовитись від енергоносіїв країни-агресорки.
Війна Росії проти України: важливі новини
- За даними ОК "Південь", Росія вирішила посилити угруповання своїх кораблів у Чорному морі. До них доєднався фрегат "Адмірал Макаров".
- В одному з районів виконання завдань воїни 80 окремої десантно-штурмової бригади десантно-штурмових військ України розгромили підрозділ псковських десантників. Українським захисникам вдалося ліквідувати 2 бойові машини та 14 армійців із ворожого війська.
- Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Німеччина передасть Україні летальну зброю. Він пояснив, що держава закупить її у виробників.
- Станом на 23 квітня, у війні проти України вже загинули щонайменше 29 200 російських загарбників. Також ЗСУ знищили значну кількість ворожої техніки.
До теми – Україна отримає приблизно 20 мільярдів доларів від ЄС та США: дивіться відео