Юрій Лавренюк

Юрій Лавренюк – український державний діяч, заступник Міністра інфраструктури України (з травня 2016 до жовтня 2019 року). Він був останнім заступником ексміністра Володимира Омеляна, який ще залишався у команді міністерства після формування нового Уряду Гончарука.

Народився 1980 року на Рівненщині у селі Дермань. Розпочав службу у 1999 році у І територіальному управлінні Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації СБУ.

У 2000 році перейшов на службу до МВС у підрозділ карного розшуку Кам’янець-Подільського МВ УМВС України в Хмельницькій області, де проходив службу на оперативних та керівних посадах. У 2005 році був переведений до м. Києва.

З 2006 року по 2014 році працював позаштатним консультантом Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією. У 2006 році за ініціативою Юрія Лавренюка створено одну з найбільших неурядових всеукраїнських організацій - Всеукраїнська Спеціальна Колегія з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю.

Ексдепутат Сергій Лещенко звинувачував Юрія Лавренюка у кришуванні корупційних схем. Зокрема, за інформацією Лещенка, заступник міністра за допомогою підконтрольних йому силовиків здійснював тиск на керівників підприємств, щоб отримати доступ до фінансових потоків. Завдяки створенню так званих "служб безпеки" люди Лавренюка, нібито, виводили з підприємств мільйони гривень.