Про це 24 каналу сказав російський правозахисник Марк Фейгін. На його думку, якщо Лукашенко втягнеться у повномасштабну війну, то нічого хорошого для нього не буде.
Зверніть увагу Росіяни можуть формувати ударне угруповання в Білорусі: скільки часу на це потрібно
Можливі наслідки для Білорусі в разі наступу на Україну
Фейгін вважає, що Лукашенко не піде на те, щоб безпосередньо наступати на Україну, зокрема на Київ. Однак усе ж не варто виключати такої можливості.
Що стосується участі білорусів – це буде чисте самовбивство,
– наголосив правозахисник.
Він переконаний, що у цього взагалі немає жодних перспектив. Адже після того, що сталося у лютому і березні, Україна дуже сильно підготувалася.
За словами правозахисника, якщо білоруси увірвуться в Київську область, то це вже буде дорога в один бік, тому що ніхто нікого не випустить. І найголовніше – після такого Україна почне бомбити територію Білорусі.
Який найоптимальніший варіант для Лукашенка
Фейгін зазначив, що можливе розміщення в Білорусі ядерної зброї, щоб стало для України стримуючим чинником не атакувати її території, є якимось фантастичним варіантом. Тому що Україна на цій підставі має погодитися не обстрілювати Білорусь, з якої знову підуть війська і з якої знову почнуться обстріли. Хоч вони й не припинялися.
На мою думку, своїми каналами Київ уже все ясно пояснив Лукашенку. І яка б там зброя не була – ядерна не ядерна – його резиденція розташована в зоні обстрілів і буде мішенню №1. Тому що це вже гра в інші ігри,
– сказав він.
На думку правозахисника, якщо знову будуть рухатися новомобілізовані – тут ще є якісь варіанти щодо того, що Україна не чіпатиме якісь території Білорусі, не буде їх обстрілювати.
Якщо все піде по повній програмі – тут навіть говорити нема про що. Ризиків дуже багато,
– наголосив Фейгін.
Адже, зауважив він, Лукашенко зараз може говорити, що його територія окупована російськими військами і зробити він нічого не може. Якщо ж самопроголошений президент Білорусі сам безпосередньо залучиться військами, то цей аргумент уже не пройде.
Правозахисник вважає, що, найімовірніше, якась операція почнеться. Для Лукашенка найоптимальнішим варіантом є просто залишатися збоку. Бо, якщо він втягнеться у війну щільніше, то нічого хорошого з того не буде.
Фейгін прокоментував ймовірність наступу з Білорусі та можливі наслідки для Лукашенка: дивіться відео
Чи можливий новий наступ перед Новим роком
Фейгін також прокоментував інформацію білоруської опозиції про перекидання на території країни 120 тисяч російських військових та підготовку повторного наступу ближче до Нового року.
Я думаю, до Нового року вони точно не зможуть перекинути. Це дуже багато. Їх же треба якось обмундирувати, вдягти, дати техніку,
– зазначив правозахисник.
На його думку, спробувати це росіяни можуть. Але до Нового року Україна вже може отримати набагато суттєвіші американські засоби – більше HIMARS і ракет. І, відповідно, працювати більше по живій силі. Тому малоймовірно, що окупанти чогось доб'ються.
Війна в Україні: що відомо про дії Білорусі
- Росія намагається затягнути Білорусь у відкриту війну з Україною. У ГУР МО України заявили, що Путін щосили намагається схилити Лукашенка наважитись на це рішення.
- Алєксандр Лукашенко і Владімір Путін домовилися про розгортання спільного регіонального угруповання військ. У МВС України оцінили ймовірність нападу з Білорусі.
- 10 жовтня самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко зробив маразматичну заяву про те, що Україна готує удар по його державі та на це буде відповідь.
- До Білорусі в ніч на 15 жовтня прибули перші ешелони з російськими військовими. Їх зустріли "із хлібом та сіллю".