Переможець виборів в Аргентині ще під час своєї кампанії висловлював симпатію нашій державі та засуджував війну. Про це 24 Каналу розповів політолог Володимир Фесенко, додавши, що візит є важливий, а можливістю поговорити з Мілеєм треба було скористатися.
Дивіться також На порозі нової війни․ Чому Венесуела хоче загарбати Гаяну, а Бразилія стягує війська до кордону
Про що могли говорити Зеленський та Мілей
Латинська Америка – це доволі непростий регіон, у якому Росія зберігає потужний вплив. За словами політолога, там є прямі союзники країни-агресорки. Також певні лідери досі "заграють" з Росією або намагається виступити у ролі посередників, як, наприклад, сусідня Бразилія.
Українські президенти вже давно не відвідували Латинську Америку. Сьогодні цей візит важливий, бо треба боротися за симпатії та голоси країн Глобального Півдня,
– зауважив Володимир Фесенко.
Наразі Володимир Зеленський активно працює над тим, щоб підготувати Глобальний саміт миру, який має відбутися у 2024 році. На ньому планують обговорити Формулу миру, її умови та позицію України щодо цього.
"Думаю, саме про це президент Зеленський говоритиме з лідерами різних країн, особливо Латинської Америки. У просуванні цієї ідеї президент Аргентини може бути його партнером і союзником", – підкреслив Фесенко.
Відтак, цей візит, ймовірно, спланували для того, щоб просувати інтереси України у регіоні. Розглядали різні варіанти, як це зробити, але випала гарна нагода – приїхати на інавгурацію, привітати нашого потенційного союзника у геополітичних питаннях і заодно поспілкуватися з лідерами інших країн.
Що відомо про візит Зеленського в Аргентину
- Новообраний президент Аргентини Хав'єр Мілей 10 грудня офіційно склав присягу. Церемонію інавгурації відвідав Володимир Зеленський, який отримав особисте запрошення від Мілея. Він привітав свого колегу та висловив сподівання, що співпраця Аргентини та України розшириться.
- Володимир Зеленський мав нагоду поспілкуватися з новообраним президентом. Він зауважив, що у період війни було важко пролетіти пів земної кулі, але Україна відчуває енергію та силу Хав'єра Мілея. Президент звернув увагу, що під час інавгурації аргентинці скандували "Свобода", а це те, за що сьогодні бореться Україна.
- Перебуваючи в Латинській Америці, Володимир Зеленський також зустрівся з президентами Парагваю, Уругваю та Еквадору. З ними він обговорив реалізацію Формули миру. Окрім цього, подякував партнерам, які підтримують Україну у її боротьбі з російською агресією.