Меркель висловила занепокоєння через порушення з боку проросійських бойовиків на Донбасі, про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Знайте більше: Глави МЗС "нормандської четвірки" планують зустріч у Мюнхені: Україну не запросили

Зеленський і Меркель говорили про:

  • питання щодо визначення трьох додаткових ділянок розведення сил і засобів на лінії зіткнення на Донбасі
  • висловили сподівання на досягнення прогресу в цьому напрямі на наступному засіданні Тристоронньої контактної групи 12 лютого в Мінську.

Президент України вкотре наголосив на необхідності забезпечення безперешкодного доступу міжнародних гуманітарних організацій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста, до утримуваних осіб на непідконтрольній території України,
– мовиться у повідомленні.

Окрім того, обговорили також необхідність продовження персональних санкцій ЄС проти колишніх високопосадовців України, які підозрюються у зловживанні державними коштами та скоєнні злочинів під час Майдану.

Довідка. Минулого разу Зеленський та Меркель говорили 15 січня. Тоді темами для розмови стали авіакатастрофа МАУ в Ірані, транзит російського газу через Україну та нові списки на обмін полоненими.

Проросійські бойовики на Донбасі не припиняють порушувати режим тиші. З початку 2020 року Україна втратила на Донбасі 12 захисників, 4 з них вбив снайпер окупантів. 1 лютого через ворожі обстріли загинула 33-річна жінка-медик Клавдія Ситник.