На своїй сторінці у Facebook український президент також зазначив, що "з березня 2014 року після тимчасового припинення участі Росії у G8 нічого не змінилося. Український Крим надалі окупований, український Донбас досі страждає від війни".
Читайте також: Повернення Росії до G8: про причини пропозиції і що це означає для України
Крім того, Зеленський висловив подяку тим країнам, які продовжують підтримувати Україну у відстоюванні територіальної цілісності та суверенітету.
Варто зазначити, що уряд Німеччини виступив проти повернення Росії до формату країн G8. Проти цього також висловилася і Великобританія.
Американський президент Дональд Трамп заявив, що безперечно підтримав би повернення Росії у "Велику вісімку".
У свою чергу президент Франції Еммануель Макрон наголосив, що такий крок можливий лише після врегулювання конфлікту з Україною.
Як та чому G8 стала G7?"Велика сімка" (Британія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція та Японія) сформувалася у 1976 році. На форумах лідерів країн G7 (за участю представників Європейської комісії) обговорювали та узгоджували позиції щодо актуальних міжнародних проблем.
Після руйнування СРСР Росію з 1991 року допустили до зустрічей "Великої сімки" на умовах слухача, і так тривало до 1997 року (у цей період групу називали "G7 1"). З 1997 і до 2014 група працювала як G8 ("Велика вісімка").
У 2014 через військову агресію Росії щодо України держави "Великої вісімки" в Сочі, скасували саміт, запланований на червень 2014 року.