Така ситуація значно б'є по економіці України та безпосередньо безпеці. Ці дві проблеми в розмові з 24 Каналом озвучив колишній співробітник СБУ Іван Ступак.

Дивіться також Зеленський доручив шукати рішення, щоб тривоги через МІГи не паралізували країну

"Росіяни тренуються з дозаправкою своїх літаків. У США це роблять років 20 – це стандартна процедура, не якесь ноу-хау. Росіяни до цього тільки підійшли", – відзначив ексспівробітник СБУ.

Мікроінсульт для економіки

"Патрулювання" російського МіГ з дозаправкою тягне за собою довгу повітряну тривогу. В середньому вони тривають понад три години, а це значить, що всі підприємства та установи зупиняють свою роботу. Це своєрідний мікроінсульт для економіки України.

"Ще тоді як Путін оголосив, що МіГ-31 патрулюватиме (повітряний простір – 24 Канал), я казав про револьверний принцип. Один перебуває в повітрі з "Кинджалом" годину – дві, потім йде на дозаправку, другий заходить на його місце, третій на місце другого і таким револьверним принципом вони можуть до вечора курсувати", – пояснив Іван Ступак.

Нагадаємо, у жовтні російський диктатор Путін "доручив патрулювати небо над Чорним морем" за допомогою літаків МіГ. Ймовірно, це була реакція і відповідно страх щодо передачі ATACMS Україні.

Іван Ступак про довготривалі тривоги в Україні: дивитись відео

Втрата відчуття безпеки

Формально під час таких зльотів росіяни можуть як відпрацьовувати свої завдання, так і вдатися до чергового терору та випустити ракети по території України. Відзначимо, що МіГ-31К може бути оснащений аеробалістичною ракетою "Кинджал". Вона може уражати цілі на відстані до 2 тисяч кілометрів.

Це лічені хвилини підльоту до будь-якого міста України, не кажу про південні області. 2 – 3 хвилини, і сигнал тривоги не встигнуть оголосити, якщо буде приліт,
– пояснив небезпеку ексспівробітник СБУ.

Зльоти МіГ-31: яке може бути рішення

  • 10 листопада в Україні лунала повітряна тривога понад 3,5 години. Причиною цьому став черговий зліт ракетоносія МіГ-31К. Тривога одразу поширилася на всю територію країни.
  • Росія має достатню кількість літаків МіГ-31К, але у ворога можуть бути проблеми з ракетами "Кинджал". Підіймати в небо техніку окупанти можуть будь-коли.
  • Загроза пусків ракет залишається реальною. Але водночас від довгих тривог страждає економіка. Тому поки розглядається ймовірна градація та маркування тривог за рівнем небезпеки: помаранчевий, жовтий, червоний.