Черговою втратою ворога у морі стало знищення корабля "Сергій Котов". Військовий експерт Петро Черник розповів 24 Каналу, що успішні удари України практично витіснили ворога з окупованого півострова.

Читайте також По кораблю щомісяця і навіть більше: як Україна знищує військовий флот Росії

Що не так з базами у Туапсе і Новоросійську

Стратегічна перевага України полягає в тому, що нам вдалося витіснити залишки російського флоту з окупованого Кримського півострова, зокрема з бухт Севастополя і Феодосії.

Ще напевно з часів царської Росії саме Кримський півострів розробляли не тільки для утримання флоту, але й для його ремонту,
– зауважив Петро Черник.

Мабуть, усі добре розуміють, що коли ракета виходить зі спускового контейнера на кораблі, то вона своїм струменем газу здійснює колосальний тиск на вузли, механізми – все це треба нескінченно довго ремонтувати.

Повноцінних баз для цього, наприклад, у Туапсе чи Новоросійську – немає. Для того, щоб там все побудувати знадобляться роки, навіть якщо росіяни дуже старатимуться,
– наголосив військовий експерт.

Тож зараз можна говорити про те, що відбувається загальна стратегічна ревізія залишків флоту не тільки у бойовий компонентні, а й в ремонтній також.

Україна знищила корабель "Сергій Котов": що відомо

  • Дрони ГУР 5 березня атакували судно окупантів, яке перебувало в акваторії Чорного моря. Його знищили за допомогою морських дронів Magura V5 в районі Керченської протоки. Екіпаж такого корабля складає 80 людей, а його вартість – 65 мільйонів доларів.
  • Корабель був новим, його спустили на воду тільки у 2021 році після чотирьох років будівництва. Загалом із корветів такого типу до Чорноморського флоту приєдналися лише 4, але три з них вже були уражені. Цей корабель планували обладнати зенітно-ракетними комплексами, щоб посилити ППО Криму.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов наголосив, що судно було знищене у територіальний водах України за допомогою вітчизняного озброєння. Він додав, що така доля спіткає всі кораблі, які заходитимуть на нашу територію. За його словами, весна для окупантів має бути "дуже гарячою".