Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан в оперативному зведенні для 24 Каналу припустив, чи будуть у пакеті допомоги ATACMS.

До речі Нардеп Чернєв розповів, які обмеження будуть у ЗСУ щодо використання ATACMS

Що найперше отримають ЗСУ від США

Світан зауважив, що все те, що нам потрібно передусім, насправді є у Польщі та Німеччині. Якщо Джо Байден якнайшвидше підпише законопроєкт про допомогу Україні, то буквально на вихідних можемо побачити першу партію озброєння, яке виконуватиме бойові завдання.

Перше – однозначно боєприпаси. Це те, чого нам бракує,
– сказав полковник запасу.

На його думку, у перших партіях озброєння до України надійдуть боєприпаси калібру 155 міліметрів, а далі вже підтягнуться ракети для ППО.

Водночас є питання щодо постачання ATACMS. Він вважає, що, найімовірніше, одразу нададуть ракети у версії M39 з дальністю 160 кілометрів, якими ми вже працювали.

Звісно, додав Світан, хотілося б ще ракети M39A1, які мають касетну бойову частину й б'ють на відстань 300 кілометрів. А також у версії М57 з фугасним зарядом та M39А3.

Якщо ми отримаємо ці модифікації ATACMS, то, наголосив він, робота по Криму і Керченському мосту стане підтвердженням отримання цих ракет.

Важкі бої за Часів Яр

Полковник запасу зазначив, що Часів Яр для російських загарбників – "вишенька на торті", який намагаються "подарувати" Путіну на інавгурацію, що має відбутися 7 травня.

Тому найближчі 2 тижні вони рухатимуться цим напрямком. У нас є механізми протидії,
– наголосив Світан.

За його словами, поки ще не надійшла допомога від США, ми їх зупиняємо, зокрема, з допомогою дронів. Іноді на деяких позиціях відкидаємо ворога за участю наземних частин.

Що відбувається у Часовому Яру: дивіться на карті

Світан зауважив, що у районі Часового Яру росіяни втрачають багато особового складу й техніки. Там перебуває більш ніж 20 тисяч окупантів, і йдеться про лінійні російські частини – добре вкомплектованих десантників.

Наші ж захисники втримують цей важкий напрямок.

Війна в Україні: останні новини

  • Російські загарбники відправляють штурмові групи на бронетехніці, а також використовують мотоцикли й велосипеди. Майор ЗСУ, заступник командира 3 окремої штурмової бригади Родіон Кудряшов розповів, як дискомунікація у ворожих лавах йде нам на користь.
  • У російській армії зафіксована рекордна кількість випадків дезертирства від початку війни. У розвідці Великої Британії зауважили, що лише у березні 2024 року російські військові суди засудили за дезертирство 684 військовослужбовців.
  • Тим часом командувач Національної гвардії Олександр Півненко припускає, що Росія може обрати для наступу неочікувані напрямки. Однак противник не зможе захопити ні Запоріжжя, ні Харків. А ймовірний наступ на Київ може бути лише "демонстраційними діями".