Про це 24 каналу розповів начальник пресслужби Східного угруповання ЗСУ Ілля Євлаш. За його словами, попри відчутний опір загарбників, Сили оборони продовжують звільнення української території на Донеччині.

Дивіться також Дуже важливий контроль над залізницею: які перспективи у ЗСУ після звільнення Андріївки

Ситуація на Бахмутському напрямку

Як пояснюють військові оглядачі, ситуація на флангах Бахмута суттєво відрізняється. Якщо на Південь від міста ЗСУ продовжують наступальні дії, то на півночі ситуація не змінюється через значно сильніші оборонні позиції противника.

"На Бахмутському напрямку й особливо на південному фланзі ініціатива належить Силам оборони України. Противник перебуває в активній обороні й намагається контратакувати, але українські військові тримають стрій і змушують росіян відходити з боями", – зазначив пресофіцер.

Ілля Євлаш про сили противника на Бахмутському напрямку: дивіться відео

Росіяни “огризаються” і для зупинки Сил оборони намагаються активно використовувати БпЛА. Також просуванню українських військових на цьому напрямку суттєво перешкоджають інженерні загородження агресора, такі як колючий дріт, мінні поля та протитанкові рови.

Водночас ці перешкоди не є нездоланними для українських військових, які звільняють нашу територію кілометр за кілометром.

Які сили зосередили окупанти поблизу Бахмута


За словами Євлаша, російське угруповання на Бахмутському напрямку становить 52 тисячі військових. Його підтримують майже 300 танків і практично стільки ж артилерійських систем. Водночас на цьому напрямку окупанти зазнають суттєвих втрат, що в 7 – 8 разів перевищують українські.

Як змінювалась ситуація довкола Бахмута

  • Протягом зими та весни 2023 року Бахмутський напрямок був найгарячішим на всьому фронті. Росія кидала на здобуття міста чималі сили, а Україна до останнього намагалася утримувати місто.
  • За місяці кривавих штурмів російська армія виснажила свій наступальний потенціал на цій ділянці, чи скористалися ЗСУ, які в травні 2023 року розпочали контрнаступальні дії.
  • Як зазначають військові експерти, російське угруповання поблизу Бахмута в майбутньому може бути оточене Збройними Силами. Для цього потрібно перерізати три основні дороги, якими відбувається постачання в місто: на Попасну, Дебальцеве та Горлівку.
  • Останнім великим успіхом ЗСУ на Бахмутському напрямку стало звільнення Андріївки, розташованої за 7 кілометрів від міста. Також тривають бої за звільнення Кліщіївки та Курдюмівки, звільнивши які Сили оборони зможуть тримати під вогневим контролем дорогу на Горлівку.